DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

İktidara Gelişin 16. Yıl Dönümünde Flaş Mesaj

Son Güncelleme :

13 Kasım 2018 - 8:35

/ kez okundu.
İktidara Gelişin 16. Yıl Dönümünde Flaş Mesaj

Yayınladığı mesajda Başkan Ayaz; “Millete hizmet yolunda 16 yıl. Bizim yoldaşımız millettir. Milletimizle beraber yürüdüğümüz müddetçe bizi yolumuzdan ayırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir” dedi

Bu hareketin lideri, Recep Tayyip Erdoğan bu ifadeleri kullandığında tarihler 14 Ağustos 2001’i gösteriyordu. Kuruluşundan sadece 15 ay sonra tek başına iktidar olan Ak Parti, 3 Kasım 2002 seçimlerinden bu yana aralıksız tek başına iktidarını sürdürerek Türk siyasi tarihine damgasını vurdu. AK Parti geçen süreçte bünyesinden iki cumhurbaşkanı, dört başbakan çıkardı. Türkiye’yi parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçirdi. 17 yıllık geçmişinde kapatma davasından, darbe teşebbüsüne onlarca badire atlatan Ak Parti, bu süreçte gerçekleştirdiği beş olağan ve üç olağanüstü kongre ile kendisini sürekli yeniledi.

SEÇİM ZAFERİ İLE DEVAM EDECEĞİZ

AK Parti, girdiği ilk yerel seçim olan 2004’te yüzde 41.67’lik oy oranıyla sandıktan birinci parti çıktı ve 11’i büyükşehir olmak üzere bin 950 belediyeyi kazandı. O Gün bugündür devam eden kalkınma hareketi ile inşallah önümüzdeki yerel seçimlerde de yeni bir seçim zaferi ile yolumuza devam edeceğiz. Yerel seçimlerde başlayan kalkınma hareketini her daim devam ettireceğiz. Bu sebepten önümüzdeki seçimler bizim için çok önemlidir.

EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ

2004 yerel seçimleri ile besmelemizi çekerek çıktığımız bu kutsal yolculuğumuza, 31 Mart 2019’da gerçekleştireceğimiz yerel seçimlerle daha da güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Alacağımız seçim zaferi bizleri dağa da güçlü kılacaktır. Millete hizmet yolunda 16 yıl. Bizim yoldaşımız millettir. Milletimizle beraber yürüdüğümüz müddetçe bizi yolumuzdan ayırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Vatandaşlarımız, 3 Kasım 2002’de elde etmeye başladığı, kavuşmayı hayal ettiği müreffeh yarınlara emin adımlarla ilerlemekten asla vaz geçmeyecek.

 

YORUM ALANI