DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News
Tek Kocaeli

İlk Ödeme başlıyor; Yüzbinlerce haneye destek

Son Güncelleme :

26 Haziran 2022 - 14:08

/ kez okundu.
İlk Ödeme başlıyor; Yüzbinlerce haneye destek

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 15 milyar liralık yeni bir sosyal yardım programının devreye alınacağını söylemişti. ‘Türkiye Aile Destek Programı’nın ayrıntılarını katıldığı bir televizyon kanalında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıkladı.

Yanık, “2021’de 97.8 milyar lira yardım yapıldı. Sosyal yardımların daha geniş alana ulaşması amaçlanıyor. Türkiye Aile Desteği Programı’ndan yılda ihtiyaç sahibi 4 milyon hanenin yararlanmasını hedefliyoruz. Şu ana kadarki en büyük sosyal yardım programı olacak” diye konuştu.

Türkiye Aile Desteği Programı’na başvuruların 27 Haziran’da (yarın) başlayacağını belirten Yanık, “Mevcut sosyal yardımlardan faydalananların yanı sıra şu an faydalanmayan ihtiyaç sahipleri de bu yeni programdan yararlanabilecek. Destek ödemesi ailenin gelir durumuna göre aylık 450-550-600 lira olarak üç farklı şekilde yapılacak. Yıllık 5 bin 400-7 bin 200 lira olacak. Destek 12 ay boyunca ve düzenli aylık olarak verilecek. Başvurular e-Devlet ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden alınacak. İlk ödeme ise Kurban Bayramı öncesinde yapılacak” dedi.

YORUM ALANI

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER