Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

İsmet Çiğit’e Özür Dile Çağrısı

İsmet Çiğit’e Özür Dile Çağrısı
252 views
17 Ocak 2021 - 1:10

İzmit Çevre Köyler Ar-Ge Platformu Kandıralılara “SEFİL yaşadılar” benzetmesi yapan İsmet Çiğit’in yazısına dair kınayan açıklama yaptı.

İsmet Çiğit Genç Kandıralılar Derneği ziyareti sonrası “Kandıra’yı Düşünen Kandıraları Gençler” adlı köşe yazısı yazarak Kandıralıların sefil yaşadığı benzetmesini yapmıştı. Bu benzetmeye Kandıralılar tepki gösterdi. İzmit Çevre Köyler Ar-Ge Platformu da bu duruma kayıtsız kalmayarak “İsmet Çiğit’in kullandığı Kandıralılar kentin kenar mahallelerinde sefil bir hayat sürmeye razı oluyorlar ifadelerini kullanması maksadı aşan bir tespittir.” ifadelerini kullandı

İşte O Açıklama!

Kent Burjuvası İsmet Çiğit’i 16 Ocak tarihli köşe yazısındaki çirkin üslubundan dolayı kınıyoruz!
“Kandırayı Düşünen Kandıralı Gençler” başlıklı köşe yazısında gazeteci İsmet Çiğit’in kullandığı Kandıralılar kentin kenar mahallelerinde sefil bir hayat sürmeye razı oluyorlar ifadelerini kullanması maksadı aşan bir tespittir. Her doğru her zaman dile getirilmez düsturundan hareketle Kandıralıların, Kocaeli’nin yerlisi yurttaşlarımızın refah içinde yaşamadıklarını daha insan onuruna yaraşır ifadeler ile dile getirebilirdi.
İzmit Çevre Köyler Ar-Ge Platformu olarak bölge halkımızın yaşadığı sorunların temelinde yatan sebepleri tespit ederek çözüm yolları aramayı kendimize amaç edindik. Bu sebeple  yaşam kalitesini arttıracak sosyo-kültürel girişimleri sürdürme gayretindeyiz. Halkımız kimsesiz değildir. Bizler elele vererek geçmişten bugüne taşınan bütün göz ardı edilen sorunları ve kentin yerli halkının hakkını sonuna kadar gözeteceğiz.
Senlik, benlik kaygısından sıyrılıp böylesi acı gerçeklerin yüzümüze tokat gibi vurulmasını önlemek için birarada olmalıyız. Kandıralıları hor görmekten, Kandıralıları üzerinden hamasi söylemler geliştirmekten vazgeçilmelidir.
Bu vesile ile bir kez daha gazeteci İsmet Çiğit’i yanlış anlamaya sebebiyet veren ifadeleri için özür dilemeye davet ediyoruz.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr