Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

İYİ Parti’den Zam Tepkisi

İYİ Parti’den Zam Tepkisi
116 views
08 Şubat 2021 - 17:30
Ülke genelinde doğalgaz, elektrik, otoyol ve köprüler, gıda ürünlerine ve Kocaeli’deki ulaşım zammının ardından 6 Şubat 2021 itibariyle ekmeğe de zam gedi. Kocaeli genelinde ulaşıma Kasım ayında yapılan ve 1 Ocak’ta geçerli olan yüzde 16,7 oranındaki zammın ardından en son 17 Ocak 2020 tarihinde gramajı 230 grama düşürülerek 1.75 TL’ye satılan ekmek, bu yıl gramajı aynı kalarak 2 TL’den satılmaya başlandı. 
İYİ PARTİ Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız zamlara ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Zaten ekonomik krizle boğuşuyorduk, üstüne pandemi sebebiyle gelen kısıtlamalar belimizi büktü” diyen esnaf, pandemi döneminde yapılan desteklerin yetersizliğinden, ödeyemedikleri kiralardan, faturalardan ve artan maliyetlerden şikayetçi. Bu noktada merkezi yönetim, onlarca yıldır devletine vergileriyle destek olan cefakâr esnafımıza yardım elini uzatmak zorunda. Çaldığımız her kapıda, görüştüğümüz her vatandaşımızdan ceplerdeki ve mutfaktaki yangını dinliyoruz.
Enflasyon ve art arda gelen zamlarla alım gücünü kaybeden vatandaşımız da pandemiyle beli bükülen esnafımız da ve özellikle fırıncılarımız da zor günler geçirmektedir. Esnaf kan ağlıyor, vatandaş ise kaşıkla verip kepçeyle alan iktidarın basiretsiz yönetim anlayışı ve zamlarla boğuşuyor. Sosyal devletçilik anlayışı gereği iktidarın ve yerel idarelerin hem fırıncılarımızın hem de alım gücü hızla düşen vatandaşımızın mağduriyetini bir an önce gidermesini bekliyoruz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Morlimon  Mor limon  Morlimontr