DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

İzmit Belediyesi’nden Kocaeli Büykşehir’e ‘Cumhuriyet Parkı’ resti

Son Güncelleme :

11 Ağustos 2022 - 20:50

/ kez okundu.
İzmit Belediyesi’nden Kocaeli Büykşehir’e ‘Cumhuriyet Parkı’ resti
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden İzmit Belediyesi’ne ‘Cumhuriyet Parkı’nda çalışmaların başlayacağı, alanın tamamen kapatılacağı ve İzmit Belediyesi’nin devam eden imalatlarının kaldırılması’ yazısı gönderildi. İzmit Belediyesi bu girişime tepki gösterdi.
İzmit Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
İzmit Belediyesi olarak; Kocaeli Büyükşehir Belediyesince yetki savaşına döndürülen Cumhuriyet Parkı’yla ilgili değerli halkımızın son yaşanan gelişmeleri bilmesi gerektiğini düşünmekteyiz.
CUMHURİYET PARKI SİZİN DEMİŞTİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sn. Tahir Büyükakın, Cumhuriyet Parkı’nın İzmit Belediyesine tahsisi ile ilgili Aralık ayı Meclisinde yaptığı konuşmada, “Cumhuriyet Parkı sizin olsun, arkadaşlarımız tahsisi yapacaklar, merak etmeyin” demesine rağmen, bunun aksine hareket etmeye devam etmektedir.
AMA ÇALIŞMALARI BAŞLATIYORLAR 
Sn. Büyükakın Büyükşehir Meclisi’nde verdiği taahhüde rağmen İzmit Belediyesine gönderdiği, “Cumhuriyet Parkı’nda çalışmaların başlayacağı, alanın tamamen kapatılacağı ve İzmit Belediyesinin devam eden imalatlarının kaldırılması” yazısı kendi sözünü çiğnediğini de göstermektedir.
BAŞKA İLÇELERDE ÖRNEĞİ YOK
Hiçbir ilçede 20 dönüm altındaki park alanlarına karışmayan, bu şekildeki hiçbir alan için bu kadar diretmeyen Sn. Büyükakın ne hikmetse, Cumhuriyet Parkı için adeta bir direniş başlatmıştır. Ama bu direniş sadece halka karşı ve halka rağmen bir direniştir.
BÜYÜKAKIN SADECE SÖZÜNÜ DEĞİL, MECLİS KARARINI DA ÇİĞNİYOR
Tekrarlamaktan dilimizde tüy bitse de; Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından 2005 yılında alınan kararda, “20 dönüm ve üstü parkların sorumluluğu Büyükşehir Belediyesindedir. Bu büyüklüğün altındaki alanlar ise ilgili belediyelere devredilmiştir.”
Bu karara rağmen Sn. Büyükakın, sadece “Cumhuriyet Parkı sizindir” sözünü değil, meclis tarafından alınan kararı çiğnemektedir.
BİZ HİZMET ETMEYE ÇALIŞTIKÇA
BÜYÜKŞEHİR “DUR” DİYOR
Gazi Lisesi koruma alanı, neden ve nasıl olduğunu anlayamadığımız şekilde park içerisinde bulunan kafemizi de kapsayacak şekilde büyütüldü. Tamamen siyasi olduğunu düşündüğümüz bu karar ile kafemizdeki yenileme çalışmalarını durdurmak zorunda kaldık.
Kafemizi yenileme çalışmalarımız dursa da, halkımıza hizmet etme gayesi ile kafemizin önünde, halkımıza uygun koşullarda hizmet vermeye devam ettik. Biz halkımıza hizmet etmeye çalıştıkça, Büyükşehir Belediyesi bize “Dur” demeye devam etti.
DAR BİR ÇEMBERE HAPSEDİYORLAR
Kafemizin önüne koyduğumuz hizmet mobası birilerinin gözüne batmış olmalı ki, hizmet alanımızı daraltmak için bu sefer de parkın etrafını kapatacaklarını bize bildirdiler. Amaçları belli; İzmit Belediyesini dar bir çembere hapsederek, hizmet etmesini engellemek.
BİZİ KAVGACI GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORLAR
Bunun nedeni ise tamamen siyasi ayrımcılıktır. İzmit Belediyesinin yetki alanlarını kısıtlama gayesidir. Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’i çalıştırmama ve sürekli olarak kavgacı gösterme amacıdır.
İzmit Belediyesini sürekli bir kavga ortamına çekmeye çalışan Kocaeli Büyükşehir belediyesi bürokratları şunu çok iyi bilmelidir ki; bizim kavgamız hak kavgası, bizim kavgamız adalet kavgasıdır. Bizim kavgamız yandaş şirketlerin değil halkımızın kazanması içindir.
MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK
Cumhuriyet Parkı İzmit Belediyesinin ve İzmit halkınındır. Herhangi özel kişi ya da zümreye peşkeş çekilmesine göz yumamayız. CUMHURİYET PARKI İÇİN VERDİĞİMİZ MÜCADELEMİZİN DEVAM EDECEĞİNİN BİLİNMESİNİ İSTERİZ.

YORUM ALANI