Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

İzmit Belediyesi’ne Tepki; ‘Doğru Bulmuyoruz’

İzmit Belediyesi’ne Tepki; ‘Doğru Bulmuyoruz’
130 views
17 Nisan 2021 - 14:13

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Kocaeli Şube Başkanı Mustafa Ersoy, İzmit Belediyesi’nin Kocatepe Mahalle Muhtarı Mustafa Kabak hakkında basına servis ettiği haberler sonrası “Muhtarlarımızın kamuoyu önünde temsil ettikleri makamlarını da küçülten ifadelerle linç edilmesini doğru bulmuyoruz” diyerek tepki gösterdi.

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Kocaeli Şube Başkanı ve Kurtdere Mahalle Muhtarı Mustafa Ersoy, İzmit Belediyesi personeli olan ve çeşitli iddialarla iş akdi sonlandırılan Kocatepe Mahalle Muhtarı Mustafa Kabak hakkında İzmit Belediyesi tarafından basına servis edilen haberlerde Muhtarlık makamının küçük düşürülmesine karşı çıktıklarını belirterek kamuoyuna açıklama yayınladı.

İşte Başkan Mustafa Ersoy’un açıklaması

 

Muhtarlık müessesini küçük düşürdüler!

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Kocaeli şubesi üyemiz olan İzmit Belediyesi çalışanı Kocatepe Mahalle Muhtarımız Mustafa Kabak’ın işten atılmasıyla ilgili süreçte, belediyenin kendi eliyle hazırladığı basın bültenlerinde “Kocatepe Mahalle Muhtarı” şeklindeki ifadelere özellikle yer vermesi dikkat çekicidir. Bununla kalınmayıp, İzmit Belediye Başkanı Sayın Fatma Kaplan Hürriyet’in kendi sosyal medya hesabında ‘Muhtar işten atıldı’ şeklindeki haberleri paylaşması da, muhtarlık müessesini küçük gösteren bu yaklaşımı desteklemesi bakımından hoş olmamıştır.

Eleştiriyor diye kamuoyunun önünde küçük düşürdüler

Mustafa Kabak’ın bugüne kadar belediye hizmetlerinden mahallesinin yeterince yararlanamadığını açıkça ifade etmesi ve eleştiri getirmesi üzerine bu gelişmelerin yaşanması, aslında sürecin tamamının bir hasmane yaklaşımdan kaynaklandığını da göstermektedir. Ayrıca yerel yönetimlerin bir parçası olan ve vatandaşlarımızın oylarıyla seçilen muhtarlarımızın, hem bu olayda hem de daha önce yaşadığımız benzer olaylarda, sırf eleştiriyor diye kamuoyu önünde küçük düşürülmeye çalışıldığını gördük.

Linç edilmesini doğru bulmuyoruz

Görünen o ki, halkımızın da tepkisine rağmen, İzmit Belediyesi’nin bu tavrında değişen bir şey olmadığı anlaşılmaktadır. Son olarak, muhtarlarımızın kamuoyu önünde temsil ettikleri makamlarını da küçülten ifadelerle linç edilmesini doğru bulmuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle yaşanan gelişmeleri üzüntüyle karşıladığımızı belirtmek isteriz.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr