Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

İzmit Kabaoğlu’na Ekolojik Sosyal Tesis İnşa Edilecek

İzmit Kabaoğlu’na Ekolojik Sosyal Tesis İnşa Edilecek
62 views
22 Temmuz 2021 - 19:11
Vatandaşların keyifle vakit geçirebileceği sosyal alanlar oluşturan İzmit Belediyesi, Kabaoğlu Mahallesi’nde de çok amaçlı ekolojik sosyal tesis inşa edecek. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet de Kabaoğlu Mahallesi’ne giderek çok amaçlı sosyal tesisin yapılacağı alanı inceledi
İzmit’in her köşesine hizmet götürerek vatandaşların nefes alabileceği sosyal alanlar oluşturan İzmit Belediyesi, Kabaoğlu Mahallesi’nde çok amaçlı ekolojik sosyal tesis inşa ediyor. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet de yapılacak sosyal tesis alanını incelemek üzere Kabaoğlu’na gitti. Başkan Hürriyet’e, Başkan Yardımcıları Emirşah Torun ve Cem Güler, Koordinatör Hakan Özkum, Park ve Bahçeler Müdürü Ümit Uçar, Kırsal Hizmetler Müdürü Şafak Üzümoğlu, Etüt Proje ve Kırsal Hizmetler Müdürlüğü personelleri ile Kabaoğlu Mahalle Muhtarı Ali Akbaş eşlik etti.
ALANI GEZDİLER
Kabaoğlu Mahallesi’nde yapılacak sosyal tesis projesinin mimarı olan Emir Draşhan, proje detayları hakkında başkan Hürriyet ve Kabaoğlu Mahalle Muhtarı Akbaş’a bilgi verdi. İzmit Belediyesi heyeti daha sonra mimar Emir Draşhan ile sosyal tesisin inşa edileceği alanı gezerek yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi alışverişinde bulundu.
SÜRDÜRÜLEBİLİR OLACAK
Kabaoğlu Mahallesi’nde yaklaşık bin 500 metrekare alanda yapılacak olan çok amaçlı sosyal tesis, sürdürülebilir olarak tasarlandı. Binada kullanılan enerji sistemleri ekolojik olarak planlanırken proje kapsamında toplantı salonları ve yemek salonu gibi toplu fonksiyonlar bulunacak. Ayrıca sosyal alanda yapılacak peyzaj çalışmaları ekolojik tarım ilkelerine uygun olarak gerçekleştirilecek.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr