Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

İzmitli Muhtar; ‘Şener İnce Abdestini Bir Kez Daha Tazelesin’

İzmitli Muhtar; ‘Şener İnce Abdestini Bir Kez Daha Tazelesin’
31 views
07 Aralık 2019 - 15:41

AKP’li Şener İnce’nin İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile ilgili camiye ayakkabı ile girdi iddiasının yalan olduğu kısa sürede ortaya çıktı. Başkan Hürriyet, 9 Aralık Pazartesi günü saat 10:00’da suç duyurusunda bulunacak.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e atılan iftira karşısında Fethiye Muhtarı İsa Altıntaş da sessiz kalmadı. Altıntaş; ‘Yapılan bu olay Şener İnce’nin bizi karalamak için yaptığı paylaşımdır. Camiye ayakkabı ile girmek gibi bir durum söz konusu değildir. Cami dedikleri yer bir ardiyedir. Camiye ayakkabı ile girilmemiştir. Şener İnce’den mahallem adına özür bekliyorum’ İfadelerini kullandı.

Bekirdere Mahallesi Muhtarı Cihat Önen, “Başkanımızla birlikte Fethiye Köyü’ne gittiğimizde mevsimlik işçilerin kaldığı bir yer olarak oraya girdik. Ayrıca seçimlerde oy kullanılan bir yer olduğunu öğrendik. İçeri girerken ayakkabılarımızı çıkaralım mı diye sorduğumuzda buranın zeminin ıslak olduğunu ayakkabıyla girildiğini ifade ettiler. Şener İnce’yi kınıyorum ve özür dilemesini bekliyorum” ifadelerinde bulundu.

İzmit Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Kızıl, “Cami dedikleri yerde işçiler kalmaktadır. Girerken de ayakkabılarımızı çıkartalım mı diye sorduk. Biz oraya girdik ve oranın nasıl değerlendirebileceği hakkında konuştuk. Meclis üyesi Şener İnce, Fethiye Köyü halkını ve bizleri rencide etmeye çalışmıştır. İnce’yi özür dilemeye davet ediyorum. Bizim asla siyasi bir amacım olmadı. Biz köyümüze nasıl destek oluruz diye incelemelerde bulunduk. Şener İnce’yi şiddetle kınıyorum. Kendisi abdestini bir kez daha tazelesin. Böyle bir iftira bir din adamına yakışmaz” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI