Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Kadın Girişimciliğine Destek Zirvesi Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Kadın Girişimciliğine Destek Zirvesi Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu
39 views
02 Kasım 2019 - 20:10

İş dünyasından sivil topluma, yerel yönetimlerden sanata kadın girişimciliğinin zirvedeki isimler; Sarıyer Belediyesi’nin destekleri ile düzenlenen Kadın Girişimciliğine Destek Zirvesinde Başarı Ödülü aldı. Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezide yapılan ‘Kadın Girişimciliğinde Yeni Arayışlar’ konulu panel sonrasında gerçekleşen ödül töreninde ; ‘Sosyal Girişimci‘Öncülük Eden, ‘Rol Model, ‘Yönetimde Başarı’, gibi toplam 26 kategoride topluma ilham veren kadınlara Başarı Ödülleri verildi. Gamze Cizreli, Ayşen Zamanpur, Şebnem Kalyoncuoğlu Ünlü gibi her biri kendi alanında girişimcilik anlamında önemli ve örnek teşkil edecek başarılı kadınlar ödüle layık görüldü.

Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) tarafından bu yıl 2.si düzenlenen Kadın Girişimciliğine Destek Zirvesi Başarı Ödülleri, sivil toplum liderleri, iş dünyasından önemli isimler, yerel ve merkezi yönetimler, iş, siyaset ve medya dünyasından isimlerden oluşan jüri üyeleri tarafından belirlendi.  Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen ödül törenine birçok ünlü isim katıldı.

Gamze Cizreliden Ayşen Zamanpura, Şebnem Kalyoncuoğlu Ünlü’den Mardinli şef Ebru Baybara’ya ve Yönetim Kurulunda Kadın Derneği adına Dernek Başkan Yardımcısı, Yönetim Kurulu Üyesi ve Tat Gıda CEOsu Arzu Aslan gibi alanında önemli ve örnek teşkil edecek girişimcilik başarılarına imza atan birçok girişimci isim,  Kadın Girişimciliğine Destek Zirvesi Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

Girişimcilikte En İyi Rol Model Ayşen Zamanpur

Kadın girişimcilerin başında gelen ve yarattığı markası ile istihdam anlamında da önemli bir farka yaratan Silk&Cashmere markasının kurucusu ve CEOsu Ayşen Zamanpur Girişimcilikte En İyi Rol Model Ödülü’nün sahibi oldu. İlk mağazasını Türkiyede değil, Zürihte açan Zamanpurun yarattığı Silk&Cashmere markası reklamlarıyla, duruşuyla, mağazacılık anlayışı ve koleksiyonlarıyla bir dünya markası imajına ve kalitesine sahip.  Bugün Silk&Cashmere, 26 ülkede, 200e yakın noktada satılıyor ve Zamanpur yurt dışında ”Dünyayı fetheden kaşmirci” olarak tanınıyor. Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Müberra Eresinde Turizmde Başarı Ödülü’nün sahibi oldu. Eresin, 2002de Turizm ve Otelcilik dalında sektöre kazandırdığı yenilikler ve çalışma prensibiyle Turizm ve Otelcilik dalında yılın “En Başarılı İş Kadını Ödülü’ne layık bulundu. Eresin Turizm AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’nın yanı sıra 2019da seçildiği Türkiye Otelciler Birliği Başkanlık görevini sürdüren Eresin aynı zamanda, yarım asrı geride bırakan birliğin “İlk Kadın Yönetim Kurulu Başkanı” olma unvanını taşıyor.

Big Chefs-Gamze Cizreliye Girişimcilik Ödülü

Dubai, Suudi Arabistan, Kuveyt ve İran başta olmak üzere yurtdışında da hızla büyüyen, toplamda 48 şubeye ulaşan ve Big Chefs markasını sıfırdan yaratan Gamze Cizreli, Girişimcilik Ödülü’ne layık görüldü. İletişimde Başarı Ödülü’nü Woman TV adına Kurumsal İletişim Direktörü Gülcan Tuğ, Ekolojiye Katkı Ödülü’nü Ekoteks Laboratuvar ve Gözetim Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün Özdemir, Kırsal Tarımda Başarı Ödülü’nü Girişimci Mardinli Şef Ebru Baybara Demir aldı. Dünyanın en iyi şefleri arasında gösterilen Demir ayrıca gastronomi dünyasının Nobeli sayılan ve mutfak kültürü ile toplumsal fayda sağlayan şefleri ödüllendiren Bask Dünya Aşçılık Ödüllerinde İkinci kez finale kalan 10 şeften biri., Kadına Değer Katan Şirket Ödülü’nü alan isim ise  Accor Hotels Turkey Yetenek ve Kültür Müdürü Canan Töre Petekçi. Accor Hotels Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu ile işbirlikleri kapsamında,iş başvurusunda bulunan şiddet mağdurlarının meslek edinmesi ve istihdam edilmesini sağlıyor. Yerel belediyelerin kadın destek birimleri ile işbirliği çalışmalarını yürütüyor. Startup Ödülü ise Nanomik Kurucusu Buse Berber Örçenin.

Kadına En Yararlı Sivil Toplum KuruluşÖdülü ise Yönetim Kurulunda Kadın Derneğinin oldu

Kadına En Yararlı Sivil Toplum Kuruluşu Ödülü; Yönetim Kurulunda Kadın Derneği adına Dernek Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi, Tat Gıda CEOsu Arzu Aslan’ a verilirken,Yurtdışında Ülkemize Değer Katan Başarı Ödülü ise uzun yıllar ABDde yaşayan ve franchise pazarının dinamiklerini çok iyi bilen,Türk markalarını dünyaya tanıtmayı hedefleyen çalışmalar yapan  Medyafors Fuarcılık Yönetim Kurulu Üyesi Ferzan Erem Escobedo oldu. Marka Yönetimi Lider Ödülü’ne ise yurt dışında 33 ülkede ve 5 kıtada Türkiye’yi başarıyla temsil eden en güzeli de bir kadın olarak, hayatı kolaylaştıran ihtiyaçları fark edip ilk üretimleri yapan Arnica Markasının Yönetim Kurulu Başkanı Senur Akın Biçer layık görüldü. İstanbul genelinde hizmet veren İSPARK’ın ilk kadın çalışanı olan İSPARK Pazarlama ve Kurumsal İlişkiler Müdürü Derya Atacana da Öncülük Eden Başarı Ödülü verildi.

Kadın Girişimciliğine Destek Ödülü Şebnem Kalyoncuoğlu Ünlü’nü

Ödül alan önemli ve örnek isimlerden biri de Kadın Girişimciler Akademisi Kurucusu Şebnem Kalyoncuoğlu Ünlü oldu. Türkiyenin finans alanında yetiştirdiği en başarılı isimlerden biri olan ve parlak kariyerini sosyal çalışmalarla taçlandıran Ünlü’ye Kadın Girişimciliğine Destek Ödülü verildi.  Gözüküçük Makina Yönetim Kurulu Başkanı Zuhal Gözüküçükte, Anadoluda Değer Katan Kadın Girişimci Ödülü’nün sahibi oldu. Gözüküçük, 1997 yılında eşinizin vefatı üzerine kapanmak üzere olan fabrikanın başına geçip, 47 yaşında tekrar üniversite sınavına girerek mesleki bilgiye ulaşma gayreti sonucu yeniden Kayseride kurduğu fabrika ile ülke ekonomisine katma değer yaratan önemli isimlerden biri. Sanata Değer Katan Başarı Ödülü’ne ise değerli sanatçıların en özel eserlerinin sergilendiği ve kişisel solo sergiler ile Türk ve Dünya sanatına katkıda bulunan, sanatın birleştirici gücünü kullanarak yaptığı değerli çalışmalar için MAJİ Luxury Art Gallery & Event adına Gaye Donay layık görülürken, İnci Bankoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı Kurucusu Fatma İnci Bankoğluna Sosyal Girişimci Kadın Ödülü, Kebo Gıda A.Ş. Yönetici Ortağı Çiğdem Kıral Anadoluda Markalaşan Başarı Ödülü aldı.

Sarıyerli Kadınlar Ödüle Damga Vurdu

 

Kadın Girişimciliğine Destek Özel Ödülü Sarıyer Belediyesi TİSVA Mikrokredi Merkezi Şube Müdürü  Asuman Kurt Karataş’a, yine Kadın Girişimciliğine Destek Özel Ödülü S.S Sarıyer ve civarı Girişimci Kadın Kooperatifi Peyker Şimşeke, Tarımsal Kalkınmada Kadın Ödülü S.S Sarıyer Mahalle ve Köyleri Kadın Çiftçiler Tarımsal Kalkınma Kadın Kooperatifi Ortağı Seyhan Denize verildi.

 

Fark Yaratanlar Başarı Ödülü Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş İnsanları Derneğinin (DOSABSİAD)dan Nilüfer Cevikele, Öncü Başarı Ödülü İstanbul Akvaryum İcra Kurulu Üyesi ve Akvaryum Genel Müdürü Dilek Çapanoğlu’e ,Kadınlara Değer Katanlar Başarı Ödülü İstanbul Kadın Akademisi Platformu Başkanı Semra Aydın Avşara, Sosyal Etki Başarı Ödülü İstanbul Social Enterprise Kurucu Ortaklar Hakan Elbir ve Kerem Okumuş’a, Denizde Başarı Ödülü Şadan Kaptanoğluna, Yurt dışında Değer Yaratan Marka Ödülü Beta Tea’nin Genel Müdürü Fatma Uğur Ersöze, Anadoluda Fark Yaratan Kadın Ödülü Cevahir Han Yönetim Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı’ya verilirken, Juri özel ödülüPegasusu Hava Yolları’nın oldu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI