DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Kadınlara spor salonu müjdesi

Son Güncelleme :

26 Temmuz 2018 - 18:24

/ kez okundu.
Kadınlara spor salonu müjdesi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan “Evden Okula Haydi Anneler Spora” projesi Körfez’de büyük ilgi görüyor. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran da AK Parti İlçe Başkanı Şener Söğüt ile birlikte Çelik Sanayi Ortaokulu’nda proje kapsamında eğitim gören kadınlarla bir araya geldi. Toplantıya; Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü yöneticileri ile Çelik Sanayi Ortaokulu antrenörü Meliha Avcı ve okul yöneticileri katıldı.

450 KADIN EĞİTİM GÖRÜYOR

Antrenör Meliha Avcı, bölgede 450 kadınla birlikte eğitimleri sürdürdüklerini belirterek, “Her geçen gün büyüyen bir aile gibi olduk. Güzel bir sinerji yakalandı. Bir zaman sonra düzenli olarak spor yapan kadınlarımızın rahatsızlıklarında azalmalar olduğunu gördük. Bunlar bizi de mutlu etti” ifadelerini kullandı.

35 MİLYON LİRALIK TESİS YATIRIMI

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, spor tesisleri konusunda Körfez’de önemli projelerin adımlarını attıklarını belirterek, “Çamlıtepe bölgemizde spor kompleksi için çalışmalarımız sürüyor. Toplamda sadece spor tesisleri için 35 milyon liralık bir yatırım söz konusu. Şu an akademilerimizde 4 bin 500 kişi eğitim alıyor. Bu hedefi 10 bine yükseltmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

TALİMATI VERDİ, ÇALIŞMA BAŞLADI

Yurt dışından gelen heyet dolayısıyla programa geç katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise kadınlara müjdeli haber verdi. Kadınların talebi doğrultusunda okulun bahçe kısmında 250 metrekarelik spor salonu için talimat veren İbrahim Karaosmanoğlu, tüm eksiklerinin de giderileceğini belirtti. Kadınlar ise hem Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’a hem de Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür etti.

YORUM ALANI