Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Kılıçdaroğlu’ndan Hürriyet’e; ‘Büyükşehir Belediye Başkanım’

Kılıçdaroğlu’ndan Hürriyet’e; ‘Büyükşehir Belediye Başkanım’
103 views
20 Ocak 2021 - 16:42

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i başkanlık makamında ziyaret etti.

Başkanlık makamında yapılan görüşmenin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu meclis toplantı salonunda basın açıklaması gerçekleştirdi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun basın açıklamasına CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP Eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP Eski İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İlçe Başkanları, il yöneticileri ve CHP’li belediye meclis üyeleri katıldı.

GENEL BAŞKANIMIZI AĞIRLAMAKTAN ONUR DUYUYORUZ

Basın açıklamasının açılış konuşmasını gerçekleştiren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Bugün bizim için heyecanlı bir gün. Genel başkanımızı ağırlıyoruz. Genel başkanımız buraya yabancı değil. Kentimizi çok seviyor genel başkanımız. Genel başkanımızı ağırlamaktan gurur ve onur duyuyoruz” dedi.

KUL HAKKINI GÖZETMEK İSTİYORUZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “İzmit Belediyesi’nde olmak güzel bir şey. Belediye başkanlarımız elinden gelen çabayı gösteriyorlar. Yeni ve ahlaklı bir siyaset anlayışını Türkiye’ye egemen kılmak istiyoruz. Yeni siyaset anlayışında belediye başkanının harcadığı paranın her hakkını vatandaşa vermek. Kul hakkını gözetmek istiyoruz. Toplumu aydınlatan, sorunları çözen, yoksul mahallelere pozitif ayrımcılık yapan bir anlayış istiyoruz”

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ DEDİ

Kılıçdaroğlu, Hürriyet için “Büyükşehir Belediye Başkanımız” dedi. Kılıçdaroğlu daha sonra gülümseyerek, “Pardon İzmit Belediye Başkanımız” dedi. Sayın belediye başkanımızı verdiği desteklerden yürekten kutluyorum. Siyasal iktidarın yani ülkeyi yönetenlerin teşekkür etmesi gereken belediyeler CHP’li belediyelerdir. Hükümet olarak beş maskeyi dağıtamadılar, bizim belediyeler dağıttı. CHP’li belediyeler olmasaydı pandemi koşulları daha ağır geçerdi. Hürriyet’in şahsında başkanlarımıza teşekkür ediyorum.

TÜRKİYE SAHİPSİZ ÜLKE DEĞİLDİR

Kılıçdaroğlu, Selçuk Özdağ’ın saldırısının hakkında, “Saldırı hakkında savcının soruşturma yapması güzel bir şey. Ama savcının tehdit edilmesi ülkemizin geldiği hakkında bir şey anlatıyor. Savcının tehdit edilmesi akıl alıcı bir şey değil. Türkiye yalnız ve sahipsiz bir ülke değildir. Kişinin siyasi görüşünü beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz ama saygı duymak zorundasınız. Hem Erdoğan’ın hem de Bahçeli’nin saldırıyı şiddetle saldırıyı kınaması lazım. Sessiz kalarak saldırıyı özendiriyorlar” Son olarak aşı hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, “Aşı hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, 3 milyon daz aşı ülkenin sorununu çözmesi için yeterli değil. Bir planlama olmadığını görüyoruz. Kapalı dünya vardı. O kapalı dünyayı çözmeye çalışıyoruz” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr