DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Kocaeli Büyükşehir, ‘Ben Yaptım Oldu Bitti’ Demiş

Son Güncelleme :

05 Şubat 2019 - 14:38

/ kez okundu.
Kocaeli Büyükşehir, ‘Ben Yaptım Oldu Bitti’ Demiş

Sakarya Üniversitesi’nde eğitim gören Kocaelili öğrencilerin Esentepe Kampüsü’ne ulaşımını sağlamak amacıyla 280 No’lu hat seferini başlattı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne vatandaşlardan ve öğrencilerden gelen Sakarya Üniversitesi’ne ulaşım konusundaki talepler doğrultusunda böyle bir karar aldığını söylese de, büyük sıkıntı yarattı.

Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından görüşülerek İzmit Otogar (41 Nolu Peron) Uzuntarla Eşme Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü arasında 280 No’lu hattın açılması için ilk adımı attırdı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin de konuyu görüşerek karar alması sonrasında 280 No’lu hat 3 Şubat 2019 Pazar gününden itibaren seferlerine başladı.

İzmit- Adapazarı arası çalışan kooperatifler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı bu karar sonrasında ayaklandı. İzmit-Adapazarı arası çalışan 3  firma bulunuyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Üniversitesi’ne 280 nolu hattı koyarken, toplamda 90 araca sahip firmaları adeta yok sayarcasına hareket ederek bir adım attı. 90 aracı bulunan, ancak hergün 30 aracı yatan ve 60 araçla hizmette olan firmalar Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı karara ateş püskürdü.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, AK PARTİ’NİN AYAĞINA KURŞUN SIKTI

Derince Kooperatifi, Atanlar Kooperatifi ve İSTUR Seyahat’in yetkilileri Büyükşehir Belediyesi UKOME yetkilileriyle görüşerek tepkisini dile getirdi. Yetkililerin firma temsilcilerine talimat üstten geldi, imzalamak zorunda kaldık dedikleri iddia ediliyor. İzmit-Adapazarı çalışan firmalardaki şoförler dahil yüzlerce kişinin ekmeğiyle oynandığı ve bu durumun 31 Mart yerel seçimlerine doğru Ak Parti’nin ayağına kurşun sıkmak anlamına geldiği belirtiliyor. Yüzlerce ailenin hayatını etkileyecek kararı alan Kocaeli Büyükşehir’e tepki var.

Büyükşehir Belediyesi tarafından 280 nolu hat açılmadan önce, İzmit-Adapazarı arası çalışan minibüçülere herhangi bir tebligatın da yapılmadığı bildirildi. Adeta ekmeklerini kazanmak için sabahtan akşama kadar yollarda hayatlarını geçiren insanlar yok sayılmış.

FİRMALAR YARGIYA GİDİYOR

Derince KOOP. Atanlar KOOP. ve İSTUR Seyahat yetkilileri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerini yok sayarak aldığı bu karar sonra yaptıkları görüşmelerden sonuç çıkmaması üzerine kararın iptali için yargıya gitmeye hazırlanıyor. 280 nolu hat yargıya taşınıyor.

YORUM ALANI