DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

‘’Kocaeli’nin Hizmetkârıyız’’

Son Güncelleme :

29 Mart 2018 - 10:16

/ kez okundu.
‘’Kocaeli’nin Hizmetkârıyız’’

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Beylerbeyi Muhtarı Musa Yener ve heyetinin yanı sıra Gölcük Mahmuriye Köyü Muhtarı Kenan Salman ve beraberindeki konuklarını makamında ağırladı.

Her fırsatta muhtarlarla bir araya gelerek istişareler gerçekleştiren, kentin ihtiyaçlarına dönük projeler üzerinde değerlendirmelerini muhtarlarla birlikte yapan Karaosmanoğlu, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki Büyük Türkiye davasının Kocaeli’deki hizmet ve eser temsilcileriyiz. En büyük unvanımız, bu davanın ve bu milletin her şartta hizmetkârı olmaktır” dedi.

“TÜRKİYE YILLARCA KENDİNE GELEMEZDİ”

Dünya düzeninin sebep olduğu Suriye göçünün üzerimize yıkılması, 17 – 25 Aralık örtülü darbe girişimi ve 15 Temmuz İşgal ve Darbe girişimi gibi konular üzerinde de durulan görüşmede, sözde müttefiklerimizin Türkiye düşmanı terör örgütlerini binlerce tır silahla donatması gibi akla mantığa sığmayacak gelişmelere de vurgu yapan Karaosmanoğlu, “Son beş yılda yaşadığımız onlarca olayı, Türkiye’nin geleceğine suikast olarak değerlendiriyorum. Türkiye’yi durdurma girişimi olarak da ifade edeceğim bu girişimler, eğer eski Türkiye’de bunlardan sadece biri olsa Türkiye yıllarca kendine gelemezdi” ifadelerini sarf etti.

“YAPTIĞIMIZ HİZMET VE ESERLERİN HEPSİNDE BU RUH VAR”

Geçmişin Türkiye’sinde IMF ve Avrupa Birliği kapılarında üç beş kuruş için el açıyorduk hatırlatması da yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Biz her engeli, durmak yok, yola devam diyerek aştık, aşıyoruz hamdolsun. Onlar bizi boğmak isterken, biz diriliş ruhuyla çalıştık, çalışıyoruz. Onlar umutları yıkmaya çalışırken biz, dünyanın umudu Türkiye parolasıyla hizmet ürettik, üretiyoruz. Yaptığımız hizmet ve eserlerin hepsinde bu ruh var” şeklinde konuştu. Kandıra Beylerbeyi Muhtarı Musa Yener ve Gölcük Mahmuriye Köyü Muhtarı Kenan Salman, Büyükşehir Belediyesinin kent geneline ve şehirde ne varsa köyde de o olacak parolasıyla hareket eden Başkan Karaosmanoğlu’na halkın hizmetkârı oldukları için köylerinde yaşayan sakinleri adına teşekkür ettiler.

“İÇİNDE Kİ KAHRAMANLIK VE CESARET ATEŞİNİ YAKABİLDİĞİDİR”

Büyükşehir Belediyesi olarak Kocaeli’nin her noktasına eşit hizmet anlayışıyla ulaştıklarını da söyleyen Karaosmanoğlu “15 Temmuz gecesi gördük ki, bu milletin 7’den 70’e tüm bireyleri, genci-yaşlısı, kadını-erkeğiyle vakti geldiğinde içindeki kahramanlık ve cesaret ateşini yakabildiğidir. Bu sebeple 2053 ve 2071 vizyonumuzun da başarıya ulaşacağını siz değerli muhtarlarımızın çalışkanlığı ile gerçekleşeceğini biliyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Ziyaret karşılıklı yapılan fikir alışverişi, muhtarların köyleri için yeni talep ve önerilerinin söylenmesinin ardından sona erdi.

YORUM ALANI