DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Koray Aydın, Kocaeli’de Sert Konuştu

Son Güncelleme :

16 Ekim 2018 - 16:58

/ kez okundu.
Koray Aydın, Kocaeli’de Sert Konuştu
İYİ Parti’nin 81 ilde yaptığı İyilik kervanı programı bugün ilimizde gerçekleştirildi. Program konuşan İYİ Parti Genel Merkez Divan üyesi Koray Aydın, “FETÖ’yü bu milletin başına saran, PKK ile görüşen sizsiniz. Her zalimin sonu vardır ve tarih bunu yazar” dedi.

Yİ Parti Genel Merkez Divan üyesi Koray Aydın göreve yeni getirilen Şanbaz Yıldız’ı ve yönetimini İl Binasında ziyaret ederken İyilik kervanı programı bugün ilimizde gerçekleşti.

81 ilde İyilik Kervanı ismiyle bugün ilimizde gerçekleştirilen programa Genel Merkez Divan üyesi, Koray Aydın, Ankara Milletvekili Halil İbrahim Oral, Genel idare kurulu Ali Türkşen, Genel idare kurulu Hana Akyüz, Genel idare kurulu Mesut Özarslan, Kurucu üye Ayhan Çevik, Kurucu üye Bilal Karaca, Kurucu üye Coşkun Yıldırım, Kurucu üye Mehmet Arslan, Kurucu üye Ruhittin Sönmez, Kurucu üye Sevinç Gümüş ve çok sayıda partili katıldı.

Programın açılışında konuşan yeni il başkanı Şanbaz Yıldız, “ Fikirler vardır tohum gibidir. Üstüne ne kadar toprak atarsanız atın o bir şekilde yarar çıkar. Atatürk gibi Meral Akşener gibi. Biz bir tohumuz ve toprağı yarıp çıkacağız. Önümüzdeki yerel seçimlerden Kocaeli’den büyük bir başarı ile çıkacağız” dedi. İYİ Parti milletvekili Lütfü Türkkan görevli olduğu için programa katılamazken, Koray Aydın Meral Akşener ile ilgili olarak, “Kocaeli2ye öncelik verilecek her şeyin zamanı var, ama bu seçimin kaybedeni iktidar olacak” dedi.

BU PROGRAMLARI SÜREKLİ HALE GETİRECEĞİZ

Daha sonrasında söz alan İYİ Parti Genel Merkez Divan üyesi Koray Aydın ülke gündemi ve ekonomik duruma değinerek, “İYİ Parti Genel Merkezinin düzenlemiş olduğu iyilik kervanı yolda programlarımız devam ediyor. 81 ili tamamlayıp dönemsel olarak baştan başlayıp bu programları sürekli hale dönüştüreceğiz. İYİ Parti tabanda milletimizle kucaklaşmaya devam edecek. Türkiye ağır bir krizde. Siyasi iktidar ekonomik kriz muamelesi yapmasa da Türkiye ağır bir ekonomik krizde. Halkımız sokakta ce çarşıda her yerde bu krizi yaşıyor.  Büyük bir fiyat artışı var ve bu hayatı yaşanmaz hale çeviriyor. Defalarca uyarılan ve herksin işaret ettiği bir durum var ortada” şeklinde konuştu.

ÇALIŞANLAR İÇİN EKONOMİDE YENİ SİSTEM LAZIM

Konuşmasında ülke ekonomisine geniş yer veren Aydın, “Türkiye’nin ağır bir ekonomik krize gittiğini biz seçimden öncede söyledik. Sürekli borçlanan bir ülkenin bu durma düşeceği ortadaydı. Hükümet şimdi tedbirler almaya çalışıyor ama yaptıkları işi görünce bu durumu ciddiye almadıkları ortada. Toplantılarda aldıkları kararlarda tüm firmaları yüzde 10 indirime davet ettiler. Aralık ayının sonuna kadar enflasyonu düşük göstermek için işin ciddiyetinden uzak şeyler yapan bir zihniyet var. TÜİK başkanı görevden alındı. Adamın suçu enflasyonu açıklarken, üretici endeksinde yüzde 46, tüketici endeksinde yüzde 25’lik enflasyon açıkladığı için. Rakamları gizleyip vatandaşı hayal dünyasında gezdirmeye alışmışlar.   Bu ekonomik krizin en çok vurduğu memur, işçi ve çalışanlar ilgili yeni bir sisteminin uygulanmasın gerektiğini söylüyoruz. Bize göre bu aylık enflasyonun ay sonunda çalışanların maaşa yansıtıldığı bir düzenini yeniden işletilmesi” ifadelerinde bulundu.

ÖDENEN BEDELLER AĞIR

Aydın, “Bizim bu durumu kabul etmemeye bir isyan kültürüne ihtiyaç var.  Tüm kesimlerin bir araya gelerek kendi hak arayışlarını birleştirerek sandıkta cevabı vermesi lazım. En başından beri bu ülkenin en büyük sorunu olan FETÖ’yü darbe girişimine kadar bu milletin başına siz sardınız. FETÖ’yü bu milletin başına sarmaktan yargılanacaksanız. Ödenen bedeller ağır. PKK ile iş birliği yapan sizsiniz. Abdullah Öcalan’ı görüşmeye oturtan sizsiniz. Aldığını yanlış kararlarla bu devletin haysiyetini düşürdüğünüzü tarih yazacak. Her zalimin bir sonu vardır” ifadelerinde bulundu.

KOCAELİ İÇİN BEKLEMENİZ GEREKİYOR

Koray Aydın kendisine yerel seçimlerde Kocaeli’nin durumunun sorulması üzerine, “Her şey iyi olacak. Adaylarımızı belirleme kriterlerimiz elbette var. Dediğiniz gibi Kocaeli, Genel Başkanımız Meral Akşener’in memleketi. Şuan için sadece beklemeniz gerekiyor” dedi.

YORUM ALANI