DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Körfez Belediyesi’nde Komisyonlar Belirlendi

Son Güncelleme :

05 Nisan 2018 - 10:30

/ kez okundu.
Körfez Belediyesi’nde  Komisyonlar Belirlendi

Körfez Belediyesi’nin nisan ayı meclis toplantısında; bir yıl süreyle görev yapacak encümen ve komisyon üyeleri belirlendi. Faaliyet raporunun görüşülmesi sonrası konuşan Başkan İsmail Baran, “4 yılda yapılan yatırımlar 30 yıla bedel” dedi 
Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın başkanlığında gerçekleştirilen Nisan ayı meclis toplantısında bir önceki ayın karar özetleri oylandı,21 madde de tek tek görüşülerek karara bağlandı. Nisan ayı meclis oturumunda bir yıl süreyle görev yapmak üzere Encümen üyeliğine gizli oylama ile Hayati Şaştım, Yusuf Baki ve Ali Rıza Aydın seçildi. Daha sonra diğer ihtisas komisyonlarının seçimleri gerçekleştirildi.

90 YENİ ARAÇ

Komisyon seçimleri öncesinde Başkan İsmail Baran, kısa bir dört yıl değerlendirmesi yaptı. Başkan Baran, “Dört yılı geride bıraktık. Hep beraber gelişirken güzelleşen bir Körfez için mesai yaptık. Hepinize teşekkür ediyorum. Kısa süre önce 18 aracı bünyemize kattık, şimdi de 10 aracın alım işlemlerini tamamladık. Yani 4 yılda 90 aracı belediyeye bünyesine katarken kiralık araç yükünü de 3’te 1 oranında azalttık.

TEK TEK TAMAMLIYORUZ

Hereke Kalesi’nde 3. Etabın ihalesini gerçekleştirdik, eylül gibi kaleyi tamamen bitirip hizmete açacağız. 22 milyon liralık yatırımla hayata geçirdiğimiz üniversite binasında yüzde 70’i tamamlandı. Temmuz ayında orayı da üniversitemize teslim edeceğiz ve yeni dönemde eğitim başlayacak. Hereke’deki fakülte için de haziran ayında temeli atacağız. Devlet Hastanesi için de son süreci yaşıyoruz. Hemen başlayarak bir sene gibi kısa sürede inşaatı tamamlayacağız.

EN ÇOK YATIRIM YAPAN BELEDİYEYİZ

Yılda 100 milyon lira ile nüfusuna göre en fazla yatırım yapan belediyeyiz. Spordan tarihe, eğitimden sosyal belediyecilik alanında birçok yatırımı hayata geçirdik” dedi. Başkan Baran’ın konuşması sonrasında gündem maddelerine geçildi. Encümen ve komisyon üyelerinin seçimi sonrasında 2017 yılı faaliyet raporu görüşüldü. Rapor görüşülürken Başkan Baran, Başkanlık koltuğunu Meclis Birinci Başkan Vekili Faruk Denli’ye bıraktı.

NE SÖZ VERDİYSEK YAPTIK

Faaliyet Raporu konuşulurken kendisine yöneltilen sorulara tek tek cevap veren Başkan Baran, “30 yılda yapılan yatırımdan çok yatırımı 4 yılda hayata geçirdik. Eleştiri elbet yöneltilebilir ama ‘hiçbir şey yapılmadı’ demek, yapılanları görmezden gelmek kabul edilemez. Biz göreve gelirken ne söz verdiysek yerine getiriyoruz” dedi. Yapılan konuşmaların ardından Faaliyet Raporu ve Denetim Komisyonu’nun raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

KOMİSYON ÜYELERİ

Encümen: Hayati Şaştım, Yusuf Baki ve Ali Rıza Aydın.

Plan ve Bütçe: Murat Yazar, Fatih Durmaz, Ahmet Sinan Fidan, Ali Kanbur ve Nilgün Solakoğlu.

Kültür Turizm ve Sanat: Nigar Yağız, Pınar Uysal, Ömer Yılmaz, Eyüp Öztürk, Tayfun Balıkçı.

Çevre ve Sağlık: Emin Yıldız, Metin Dan, A. Sinan Fidan, Tayfun Balıkçı, Olcay Doğramacı.

Sosyal Hizmetler: Mehmet Şahin, Fadıl Durmaz, Mikail Saltabaş, Eyüp Öztürk, Tayfun Balıkçı.

Eğitim, Gençlik ve Spor: Nigar Yağız, Mehmet Şahin, Orhan Kansoy, Tayfun Balıkçı, Ali Kanbur.

İmar ve Şehircilik: Selattin Kabadayıoğlu, Mikail Saltabaş, Ömer Yılmaz, Fevzi Canbaz, Mehmet

Gümüş.

YORUM ALANI