Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Kreşler Dernek Kuruyor

Kreşler Dernek Kuruyor
25 views
01 Mart 2019 - 15:47

Kocaeli  Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı kreş, gündüz bakımevi ve çocuk kulüpleri kurucuları ve müdürleri bir araya gelerek  gerçekleştirdikleri toplantıda dernek kurma kararı aldı.

 

İzmit Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya ilimizde faaliyet gösteren özel kreş kurucuları ile kurum müdürleri katıldı.  Kreşlerin yaşadığı sıkıntılar için harekete geçen üyeler; Kreş, gündüz bakımevleri ve çocuk kulüpleri olarak 0-6 yaş bakım, eğitim ve öğretim hizmeti veren tüm okulların  ortak projelerde yer alarak sektörel şartları daha iyiye taşımak için  dernek kuruluşu için ilk adım attı.  Yapılan toplantıda Füsun Özcan Emir, Gönül Özdil, Güliz Cop, Zeynep Koçak, Salih Demircan ve Damla Kamış derneğin kurucu üyeleri olarak belirlendi.

İSTİŞARE YAPILDI

Merkezinin İzmit’te olacağı derneğin amacı ve faaliyet konusu üzerine istişare yapan üyeler eğitim alanında farklı projelerle gündemde olacaklarına dikkat çekti. Öte yandan Kocaeli bölgesinde bulunan bütün kreş, gündüz bakımevi ve  çocuk kulüpleri kurucuları ve müdürleri dernek faaliyetleri konusuna ağırlık verip birlikte hareket edecekler. Tekrar bir araya geleceklerini ve bu süreçte tüzük hazırlama konusunda detaylı çalışmaların yapılacağını paylaşan yöneticiler verimli geçen toplantı için katılan tüm üyelerine teşekkür etti.

 

KURUCU ÜYELER: Yapılan toplantıda Füsun Özcan Emir, Gönül Özdil, Güliz Cop, Zeynep Koçak, Salih Demircan ve Damla Kamış derneğin kurucu üyeleri olarak belirlendi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI