DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Küçükkaya dobra konuştu

Son Güncelleme :

13 Kasım 2018 - 7:58

/ kez okundu.
Küçükkaya dobra konuştu

CHP’nin önemli isimlerinden. Siyasette gençlik kolları başkanlığından gelen, teşkilatta aktif görevlerde yer almış ve İzmit İlçe Örgütü’nün başkanlığını yapmış bir isim. Teşkilatçılığı bilen siyasetçilerden. Mehmet Ümit Küçükkaya, 24 Haziran seçimlerinde alınan başarısız sonuç sonrasında olağanüstü kurultay talebiyle imza çalışmasını yürüten ekip içerisinde yer aldı. Kocaeli’de Muharrem İnce’ye destek veren öncü isim olarak gündemde yer aldı.

Küçükkaya, gazetemiz imtiyaz sahibi Cemalettin İnce ile yapmış olduğu telefon görüşmesinde önemli iafedeler kullandı. Küçükkaya, halak arağmen siyaset olmaz, halkta değişim talebi var. Bunu görmezden gelemeyiz. Kurultayın toplanması gerektiğini söylüyoruz. Kurultaydan daha güçlü bir CHP çıkacağı inancındayız. Halk bunu istiyor. Yeniden heyecanımızı yakalamalıyız. Yerel seçimlere daha güçlü hazırlanmalıyız ve halkın önünde umut olmalıyız. Aksi durumda partimizin kalesi olan bölgelerde bile sıkıntı yaşanabilir. Böyle bir şey düşünmek bile istemeyiz ancak yerel seçimlerde alınacak başarısız sonuç partimizi çok daha zor günlere itebilir. 

Mehmet Ümit Küçükkaya, yerel seçimlerde kaleleler dediğimiz yerlerde daha güçlü bir sonuç alabilmemiz, yeni iller yeni ilçelerde belediye başkanlıklarını kazanmamız adına olağanüstü kongrenin yapıılması gerektiğini savunuyoruz. Ortada %31 bandını yakalamış bir aday var. Muharrem İnce, topluma heyecan verdi. Yerel seçimlerde daha fazlasını da verebilir. CHP başarılı sonucu yakalayacak heyecanlı kadrolarla zafer kazanabilir. Biz partimizin başarısından başka bir şey düşünmüyoruz. 

Kendisinin Muharrem İnce kanadında öne çıkmasından rahatsızlık duyulmaması gerektiğini belirten Küçükkaya, benim öne çıkmak gibi bir derdim yok. Benim partimizin başarısından başka bir derdim yok. Ben İzmit’te belediye başkan adayı çıkarmakla kalmayalım, ben belediye başkanı yapalım diyorum ifadelerine yer verdi. Yerel seçimlerden başarıyla çıkalım istiyorum dedi.

 

 

 

YORUM ALANI