Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

MEB Duyurdu! Tarih Belli oldu, Başlıyor

MEB Duyurdu! Tarih Belli oldu, Başlıyor
491 views
11 Aralık 2020 - 20:35

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk canlı yayında tek tek açıkladı.

Okullarda yüz yüze eğitime 4 Ocak 2021’den itibaren geçilip geçilemeyeceğine yönelik soru üzerine Selçuk, bu konuda Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu ile sürekli temas halinde olduklarını vurguladı. Kabine toplantısını adres gösteren Bakan Selçuk, yarıyıl tatilinin tarihinin de değişebileceğini vurguladı.

 

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 4 Ocak’ta okulların tümüyle açılması  kararı alınması, süreç ve verilerin bunu göstermesi durumunda, hazır olduklarını  ama kısmen açılması ile ilgili bir durum söz konusu olursa da hangi yaş grupları,  hangi okullar olacağı ile ilgili gereken hazırlıkların yapıldığını söyledi.
Hazırlık senaryoları içinde yarıyıl tatilinin öne alınmasının da söz  konusu olup olmadığı sorulan Selçuk, “Tabi var. Bu gerek sınavlar açısından gerek  yapılabilecek iş ve işlemler konusunda var. Gerekse salgının seyriyle alakalı  olarak var. Bizim iş takvimi şudur, belirlenmiştir, değişmez diye bir bakış  açımız asla yok. Duruma göre bunu esnetiriz, öne alırız, takdim tehir yaparız,  başka çözümler buluruz, hepsi yapılır.” diye konuştu.  Selçuk, sınavların yüz yüze yapılmasına ilişkin soru üzerine de yüz  yüze birinci sınavların çok büyük ölçüde bittiğini, kısmen bir eksik bulunduğunu  ama kalanlar için de zaten tek bir sınav yapılacağını dile getirdi. Selçuk, bunun  dışında performans ve projeyle ilgili eğitim-öğretim yılı başında sürecin zaten  başladığına ve bununla ilgili bir problemin bulunmadığına dikkati çekti.
 Yüz yüze sınavı eksik kalan öğrencilerle ilgili salgının seyrine bağlı  olarak, dönem içinde grup ve günlere ayırarak sınavların yapılabileceğini ya da  iş takviminde değişikliklerin söz konusu olabileceğini belirten Selçuk, bunların  hepsine hazır olduklarını vurguladı.

500 BİN TABLET

Bakan Selçuk “Bu gerek sınavlar açısından gerek yapılabilecek iş ve işlemler konusunda var. Gerekse salgının seyriyle alakalı olarak var. Bizim iş takvimi şudur, belirlenmiştir, değişmez diye bir bakış açımız asla yok. Duruma göre bunu esnetiriz, öne alırız, takdim-tehir yaparız, başka çözümler buluruz, hepsi yapılır. 500 bin tabletin dağıtıldığını 300 bini için de harekete geçtiklerini ifade ederek “Aralığın 14’ünde, 21’inde, 28’inde tekrar bir dağıtım süreci başlıyor. Ocak ortasına kadar da 500 bin tabletin dağıtımı tamamlanmış olacak” şeklinde konuştu.

 

 

 

KAYNAK:VATAN

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI