DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News
Tek Kocaeli

Mezun oldukları okulda afet eğitimi

Son Güncelleme :

10 Nisan 2018 - 10:49

/ kez okundu.
Mezun oldukları okulda afet eğitimi

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, afet bilinci eğitimlerini İzmit Yeşilova Yarbay Refik Cesur İlkokulunda sürdürdü. 

Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul ve AFAD Eğitim Müdürü Selim Biçer’in de 1980 yılında mezun oldukları Yeşilova Yarbay Refik Cesur İlkokulunda verilen afet bilinci teorik eğitimine 90 öğrenci katılırken, eğitim sonrası yapılan tahliye tatbikatına ise 600 öğrenci ve 25 öğretmen iştirak etti.

Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, tahliye tatbikatı sonrası okul bahçesinde öğrencilere bir konuşma yaparak, Eğitim Şube Müdürü ile birlikte mezun oldukları ilkokulda Afete Hazır Türkiye Projesinin bir uygulaması olan afet bilinci eğitimi vermelerinin kendileri açısından anlamlı olduğunu vurguladı. 38 yıl sonra mezun olunan ilkokulda kurumsal görev içeriğiyle bulunmanın hazzını yaşadıklarını ifade eden Tekoğul, afet hazırlık çalışmalarının önemli bir veçhesi olan afet bilinci eğitimlerinin toplumun tüm kesimlerine verilmesi noktasında yoğun şekilde çalıştıklarını dile getirdi.

Fotoğraf Sürprizi…

Yarbay Refik Cesur İlkokulu Müdürü Kerim Öz de, program bitiminde hoş bir sürpriz yaparak AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul ile Eğitim Şube Müdürü Selim Biçer’e 1980 yılında 11 yaşlarında çekilen mezuniyet fotoğraflarını takdim etti ve verilen afet eğitimi dolayısıyla teşekkürlerini iletti.

YORUM ALANI