DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Muhtar isyan etti; ‘Başka ilçelerden köpek taşıyorlar’

Son Güncelleme :

06 Mayıs 2022 - 15:00

/ kez okundu.
Muhtar isyan etti; ‘Başka ilçelerden köpek taşıyorlar’
İzmit Tüysüzler Mahallesi Muhtarı Selahattin Harata, mahallede vatandaşların şikayetçi olduğu başıboş sokak köpeklerinin farklı ilçelerden mahallelerine getirildiğini ve bu uygulamaya bir son verilmesi gerektiğini dile getirdi.
İzmit Tüysüzler Mahallesi Muhtarı Selahattin Harata, diğer ilçelerden mahallelerine getirilen başıboş köpekler sebebiyle artan sorunlara dikkat çekerek yetkililere çağrıda bulundu. İzmit Belediyesinin Patibüs uygulaması sayesinde mahallenin mevcut köpekleri ile ilgili gerekli çalışmaları İzmit Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde yürüttüklerini ancak her gün diğer ilçelerden çok sayıda yeni köpeğin mahallelerine başıboş bir şekilde bırakıldığını dile getirdi.
“İZMİT BELEDİYESİ İLE KOORDİNELİ ÇALIŞIYORUZ”
Her geçen gün kontrolsüz bir şekilde artan köpek popülasyonundan rahatsız olduklarını ve diğer ilçelerde yaşayan köpeklerin Tüysüzler Mahallesi’nde kaderine terkedilmesine artık bir son verilmesini dile getiren Muhtar Harata yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Mahallemizde bulunan kedi ve köpek gibi sokak hayvanlarına ilişkin İzmit Belediyesi ile koordineli bir çalışma içerisindeyiz. Sağ olsunlar Veteriner İşleri Müdürü Mehmet Çetinkaya başta olmak üzere birim çalışanları aradığımızda aşısız, küpesiz köpeklere anında müdahale ediyoruz. Bizim mahalle olarak en büyük sıkıntımız ise; diğer ilçelerden toplanan köpeklerin bizim mahallemize salınıyor olması.
“HER SABAH FARKLI İLÇELERDEN KÖPEKLER GETİRİLİYOR”
Günlük olarak İzmit Belediyesi ile yapmış olduğumuz çalışmalarda köpekleri topluyoruz ancak ertesi sabah yine diğer ilçelerden mahallemize getirilen başka köpeklerle karşılaşıyoruz. Bu köpeklerinde sayıları her geçen gün artıyor. Bu sebeple yetkililere sesleniyorum; mahallemize başka ilçelerden köpeklerin getirilip bırakılmasını istemiyoruz. ’08’ sayılı kulak kupelerine sahip köpeklerin mahallemizde vatandaşları rahatsız ettiğini tespit ettik. Bu köpeklerden dolayı çocuklarımız okullarına gidemiyor. Aileler çamaşırlarını dışarıya asamıyorlar. Köpekler sürekli insanların ayakkabılarını ve çamaşırlarını tahrip etmektedirler. Bu konuda vatandaşlarımız rahatsızdır.
“ARTIK BİR SON VERİN”
Dışarıdan gelen köpekler mahallelimizi çok rahatsız etmektedir. Bu konuda yetkililerden, diğer ilçelerden getirilip başıboş mahallemize salınan köpeklerin bir an önce mahallemizden toplatılması ve diğer ilçelerden bir daha mahallemize köpeklerin atılmaması hususunda gerekli çalışmaların yapılması ve gereken önlemlerin alınması istiyoruz. Biz kendi mahallemizin köpeğini biliyoruz. Sağolsunlar İzmit Belediyesi, köpeklerin tedavisini yaptıktan sonra tekrar bizlere teslim ediyor. Ancak ertesi gün tekrar baktığımızda otobandan mahallemize çok sayıda köpeğin atıldığını görüyoruz. Yetkililerinin bu uygulamaya bir son vermesini bekliyoruz.”

YORUM ALANI