Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Sağlık Bakanı Koca Hakkında Şok Açıklama

Sağlık Bakanı Koca Hakkında Şok Açıklama
818 views
01 Ekim 2020 - 16:59

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün akşam korona virüs verilerine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Bakan Koca’nın, “”Her vaka hasta değildir, testi pozitif olup semptom göstermeyen var. Bunlar çoğunluğu oluşturuyor. Günlük verilen, daha doğrusu hasta sayısı sadece hastaneye yatan hasta sayısı değildir. Hasta olarak semptomu olan kişilerden bahsediyoruz. Semptomu olan, hastanede yatmayan ve yatan kişileri günlük hasta sayısı olarak vermiş oluyoruz” şeklindeki açıklamaları gündeme oturmuştu.

Fahrettin Koca bu açıklamasının ardından istifaya davet edilmişti. Bakan Koca bugün Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca yaptığı açıklamada “Bilelim ki, salgınla mücadele sürecinde, devletimiz, HALKININ SAĞLIĞI KADAR, ULUSAL ÇIKARLARINI DA korumaktadır” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca şunları yazdı: 

“Bilelim ki, salgınla mücadele sürecinde, devletimiz, HALKININ SAĞLIĞI KADAR, ULUSAL ÇIKARLARINI DA korumaktadır. Çünkü salgın hayatın bütün alanlarını etkilemektedir. Mesuliyeti olmayan bazı kişilerin tenkitleri, fotoğrafın bir noktasına mercekle bakıp, leke aramaktan farksızdır.”

CHP’DEN TEPKİ 

CHP’li Murat Emir ise Bakan Koca’nın açıklamalarının bir itiraf olduğunu aktardı.

Emir şunları yazdı:

Bakandan bir itiraf daha. Rakamları ulusal çıkarlar için çarpıttım demeye getiriyor.

Ulusal çıkarlar, pandemi sürecinde evrensel ölçütlerde önlemler alınarak, halkı doğru bilgilendirerek, ekonomik anlamda vatandaşın yanında yer alarak korunur. Gerçekleri gizleyerek korunmaz.”

 

İŞTE O MESAJLAR

 

 

KAYNAK:GÜNBOYU

 

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI