Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

SEDAŞ Körfez’deki O Sorunu Anında Çözdü

SEDAŞ Körfez’deki O Sorunu Anında Çözdü
36 views
28 Ekim 2020 - 14:29

Körfez ilçe Güney  Mahallesi Dadaş Sokak üzerinde yer alan bir binanın dış yüzeyinden aşağı sarkan, telekom, Sedaş gibi kurumlara ait onlarca kablonun; bir aydır yerinden sökülmüş şekilde bulunduğunu dile getirmiş. kabloları gören vatandaşların, yetkili kurumların bir an önce harekete geçerek; gerekli onarımları yapmasını istediğini belirtmiştik.

Haberimiz sonrasında SEDAŞ yetkilileri harekete geçerek, binadan sarkan kabloların bulunduğu adrese ekiplerini gönderdi. Sarkan kablolardan 1 tanesinin kendilerine ait olduğunu tespit eden SEDAŞ ekipleri, nedenin mantolama esnasında gerçekleştirilen işlem ile ilgili olduğunu belirtti ve hazırlanan tutanak adrese teslim edildi. Güvenlik açısından enerji kablosunun elektrik direğiyle bağlantısı kesildi ve düzenlemenin ardından yeniden bağlantı kurulacağı bina sakinlerine bildirildi.

SEDAŞ’TAN YAPILAN AÇIKLAMA

Tek Kocaeli haber sitesindeki 26 Ekim 2020 tarihli “Bu nedir Allah aşkına; yetkililer nerede” başlıklı haberle ilgili sizleri bilgilendirmek isteriz.

SEDAŞ ekipleri tarafından yapılan incelemeler sonucu, haberde bahsi geçen binada gerçekleştirilen mantolama çalışmasının ardından söz konusu kabloların sarkık şekilde bırakıldığı anlaşılmıştır. Kabloların haberleşme alt yapı kurumuna ait olduğu ve içlerinde sayaç ile bağlantısı bulunan bir kablonun kurumumuza ait olduğu tespit edilmiştir. Konunun mantolama esnasında gerçekleştirilen işlem ile ilgili olduğu belirtilmiş ve ekiplerimizce hazırlanan tutanak adrese teslim edilerek; güvenlik açısından enerji kablosunun elektrik direğiyle bağlantısı kesilmiş ve düzenlemenin ardından yeniden bağlantı kurulacağı bina sakinlerine bildirilmiştir.

Şirketimiz tüm müşteri bildirimlerini;

186 Çağrı Merkezi,

0530 919 19 19 Whatsapp Hattı,

SEDAŞ Mobil (Google Play ve App Store’dan ücretsiz indirebilirsiniz)

Web-Chat ve Web Online işlemler kanalları ile 7 gün 24 saat karşılayabilmektedir.

Çağrı Merkezimiz %100 Ulaşılabilirlik Seviyesi, %98 Cevaplama Oranı ile hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Saygılarımızla,

SEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğü

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI