Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Şemsettin Ceyhan’ı Nasıl Bilirsiniz?

Şemsettin Ceyhan’ı Nasıl Bilirsiniz?
mm
Cemalettin İNCE( tekkocaeli@tekkocaeli.com )
18 views
09 Ağustos 2019 - 21:29

Ak Partililere sormak lazım. Eski il başkanlarından ve milletvekili aday adayı olup listeye giremeyenlerden olan Şemsettin Ceyhan’ı nasıl bilirsiniz diye. Soralım Şemsettin Ceyhan’ı nasıl bilirsiniz

Ak Parti’de Gençlik Kolları Başkanlığı, İl Başkanlığı yapmıştır. Siyasette makam sahibi olduğu dönemlerde Kocaeli’de konuşulan isimdir. Size nasıl bilirsiniz diye sorduğumuz ismi ben iyi bilirim. Ceyhan, iyidir. Siyasetteki makam gücünü kullanarak rant elde etmemiştir. Büro mobilyaları satışıyla uğraşan Ceyhan’ı siz hiç devlet kurumlarına mobilya verirken gördünüz mü? Ben görmedim. Duymadım. Bilmiyorum.

Eski Bakan Fikri Işık’ın number one ismidir. Ceyhan, il başkanlığı döneminde Fikri Işık’ı hiç dinlememiştir. Kendi inisiyatifini kullanarak görev yapmıştır. Zaten Ceyhan’ın İl Başkanı olmasında Fikri Işık’ın da katkısı yoktur. Ceyhan, kendi gücü ve partililerin yoğun desteği sayesinde il başkanı olmuştur. Ceyhan, Ak Parti tarihinin en başarılı il başkanı olma başarısını da göstermiştir.

Şemsettin Ceyhan, yerel ve ulusal medyada kötü anlamda hiç yer bulmamıştır. Kendisi yaptığı iyiliklerle, hizmetlerle hep gündeme gelmiştir. Öyle kamuoyunda konuşulduğu gibi de kendisinin hiç iki şirketi de olmamıştır.

Şemsettin Ceyhan, AKP’li Karamürsel Belediyesi’nin yeni binasına hiç gitmemiştir. Devlet Hastanesi yeni binasının önünden bile geçmemiştir. Bu yerlerle Kocaeli’de ofis mobilyaları satan her firma iş yapmıştır, ancak Ceyhan yapmamıştır. Ceyhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyaset gücünüzle resmi yerlerle iş yapmayacaksınız talimatına uyan yegane il başkanıdır aslında.

Şemsettin Ceyhan, çok başarılı olduğu için ve Ankara’da çok sevildiği için de milletvekili sıralamasında yer bulamamıştır. İl Başkanlığı döneminde siyaset ve makam gücüyle hiç iş yapmadığı için, milletvekili olduğunda da iş yapmaz, işleri zora girer diye düşünülerek listeye konulmamıştır.

Kısacası Kocaeli, Ben Şemsettin Ceyhan’ı iyi bilirim. Siz nasıl bilirsiniz? Cevabınızı duyar gibiyim.

 

CUMHURBAŞKANI GİDER MERSİNE, BUNLAR GİDER TERSİNE

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman temiz siyaset dese, yanlış işlerle uğraşanlar, partiye zarar verenler uzaklaştırılacak dese, tam tersine o bahsettiği isimlerin daha da önemli görevlere getirileceği, terfi ettirilecekleri aklıma geliyor. Ak Parti’nin Kocaeli’de 17 yılına şöyle bir bakın. Dile kolay 17 yıl. Bu 17 yılda hep aynı isimler, cirit atmışlar. Camcıdan, mermerciye, pimapenciye, müteahhitine hep konuşulan isimler bu işlerin altından çıkmış. Geçtiğimiz günlerde AKP İl Binasına giden ve AKP’ye oy veren seçmen bir vatandaş, AKP İl Başkanına dert yanmış. Kendi yaptığı işle ilgili olarak hep aynı kişiye, işler veriliyor. DSP bile iktidarı döneminde sizin gibi gaddar değildi demiş. Biz onların döneminde bile Kocaeli’de iş yaparken, destek verdiğimiz, yanında olduğumuz parti döneminde hiç iş yapamadık demiş. İşte bu vatandaş aslında herşeyi özetlemiş.

Sosyal medyada nutuk atan, klavye kahramanlarına ne demeli. Partileri eriyor, yolun sonu görünüyor ama hala salla parti hikayeden nağmeler sıralıyorlar. Bitiyorlar, eriyorlar, vatandaş terkediyor. Nasıl durdurabiliriz, bu millet bizden niye kaçıyor demiyorlar. Bildiklerini okumaya devam ediyorlar.

İşte bunun için söylüyorum. Kişiler veya kurumlar kaybettikçe akıllanır. Neden kaybediyoruz der, çözüm ararlar. Kocaeli’de bu çözümü arayan yok. Daha çok iktidar dönemimiz sona ermeden alacaklarımızı alalım telaşında olanlar var. İşte bu yüzden diyorum. Cumhurbaşkanı ne derse tersini yapan AKP’liler’in yaptıkları tek şey var. Durmak yok, yola devam. Anladınız siz onu.

İZMİT’İ KAYBETTİLER, BİR TÜRLÜ HAZMEDEMEDİLER

31 Mart yerel seçimlerinde kaybettikleri seçimi hala kabullenemeyenler var. Demokrasinin ruhuna, milletin iradesine aykırı hareket edenler var. Bunlar adeta AKP’nin çöküşünü hızlandıran tipler. İzmit Belediye meclisine gelen ‘Her mahalleye Kreş’ projesine bir insan neden destek vermez. Herkesin faydasına olan bu projeye AKP’nin üyeleri niye red verir, anlaşılır bir durum değil. Yerel seçimlerde kendilerinin seçim beyannamelerinde olan bir projeye bile red verenler, grup kararı aldık sözlerinin altına sığınanlar, bulunduğunuz gemiyi batırıyorsunuz. Komisyonda görüşelim, işi uzatalım, hizmetler aksasın. Fatma Kaplan Hürriyet hizmet yapamasın. Bu anlayış batırır sizi. Benden hatırlatması. Millet tokadı bir daha ki seçimde daha sert vurur. Kendinize gelemezsiniz.

İzmit’te seçimi çok net farkla kaybettiniz. Bunu kabulleneceksiniz. Milli iradeye saygılıyız deyip, icraatta tezat hareketlerde bulunmayacaksınız. Fatma Kaplan Hürriyet’i millet seçilmiştir. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’tir.

Seçimden aylar sonra bile bunları konuşuyor olmamızın mimarı AKP’dir. AKP İzmit’te bize neleri konuşturuyor hala. Yazık.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI