Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Siz Kaybettiniz, İzmit Kazanıyor

Siz Kaybettiniz, İzmit Kazanıyor
mm
Cemalettin İNCE( tekkocaeli@tekkocaeli.com )
1.123 views
25 Mayıs 2020 - 23:45

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i yıpratmak isteyen zat-ı muhteremlerin, bunu yapmaya çalışırken eline yüzüne nasıl bulaştırdıklarına değineceğiz. Hürriyet, milli ve dini günleri halk yaşayabilsin diye etkinlikler düzenlerken, onu takip edenlerin milli bayramı kutlarken, dini bayramı nasıl unuttuklarına değineceğiz.

Bakın İzmit’te neler oluyor. Hürriyet’i İzmit halkı bağrına basarken, onun ismini duyunca çıldıranlar neler yapıyor ve ne hallere düşüyorlar.

Birileri ısrarla bu bayram acaba ne program yapacak  diye takip ederler, ve yine malum kişiler bu özel günde program nasıl olacak diye beklerler ve ona göre hareket ederler. İzmit’i bayraklarla donatır, o bayrak görünmesin bizim ki görünsün derler, hemen bitişiğine peşpeşe  iki bayrak asarlar adeta sabote ederler.

İzmit’te aşsız ev kalmasın der, bunu dert eder, harekete geçer, binlerce aileye iftar ulaştırır. Ne güzel bir hareket, aşsız ev bırakmadı demezler. Kendileri yapmamıştır, CHP’li Belediye Başkanı yapmıştır o zaman o da yanlıştır. Her eve erzak gider, askıda gıda der, kentte dayanışmanın en güzel örneğini gösterir ama gel gelelim onlara göre yine yanlıştır. Korona virüsle mücadelede, masa başında oturup video konferans belediyeciliği yapmaz, hep sahada olur yine yanlıştır. Binlerce maskeleri, sağlık kitlerini kentte ilk dağıtan mimar olmuştur, yine yanlıştır. Kentin mahalleleri, köyleri defalarca dezenfekte edilmiştir, bizzat kendi sahada takip etmiştir, yine yanlıştır. Esnafa, kadına, işçiye, 65 yaş üstü vatandaşa hep destek olmuş, yanlarında olmuştur. En kolay ulaşılan başkan olmuştur bu da onlara göre yanlıştır. Yanında Hükümet desteği olmamasına rağmen adeta Korona’lı günlerde farklı projelere imza atarak Kocaeli’ye örnek olmuştur, bu da sosyal medyanın yalan makinelerine göre yine yanlıştır. Yapamadıklarını kendilerinden olmayan yaptı ya işte onun için hep yanlıştır.

Hep yanlıştır, hep yanlıştır…

Onlara göre hep yanlıştır.

Partisinin mensubu yapmamışsa hep yanlıştır. Gözleri o kadar görmez ki; kentte yaşayan insanların ne düşündükleri umurlarında bile değildir. Sorgulamazlar da. Tek başına iktidarın gücünü arkasına almış, dev bütçeyle biz bu kentte ne yaptık diye sorgulamazlar da. Hiç bir şey yapmasalar da partiliyse çok şey yapılmıştır onlar için.

İşte onlar artık kaybediyor, bu kafa onlara kaybettiriyor. Kenti yok sayan, kentin insanını anlamayan zihniyetin İzmit’te belediyeyi kaybettikleri günden bugüne ne yapmak istediklerini bu millet çok iyi anlamıştır. Ancak onlar milletin her şeyin farkında olduğunu da göremezler, görmek istemezler.

İşte onların kentte hep yanlış dedikleri var ya, aslında doğrudur. Yaptıklarına yanlış denilen kişi de aslında doğrudur. Zaten onlar rahatsızsa, kişi doğru yoldadır demektir. Onlar rahatsızsa, millet kendisine yapılan hizmetten memnun demektir.

Çok korkuyorlar, çalıştıkça, güzel işler yaptıkça, halkın gönlünde taht kurdukça çıldırıyorlar. Takipteler, takip ederken büyük hatalar yapıyorlar.

İzmit halkı İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet demiştir. Onlar hala kabullenmiş değildir. Halk bunun farkındadır. Halk doğrunun, çalışanın yanındadır. Hizmetten korkanlar, yanlış yapsın da halkın gözündeki değerini bitirelim diye bekleyenler, rahmani değil, şeytani düşünce içerisindedirler.

Bu yanlıştır, hep yanlıştır diyenler, siz yanlışsınız, siz.

 

KORONA GÜNLERİNDE ÇUKUR SİYASETİ

İzmit’te yakın süre önce şipşak fotoğraf çek, gazetelere pompala olayı yaşandı. İzmit Erenler Taşocağı sokakta bir çukur varmış, araçlar giremiyormuş. Geçmişler çukurun başına çekmişler fotoyu pompalamışlar. Amaç ne İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’e zarar vermek. Kimler var çukurun başında bir bakalım. AKP İlçe Başkanı Ali Güney, Meclis Üyesi Mustafa Soydabaş ve Engin Duymaz ile AKP Erenler Mahallesi delegesi var. Siyasetin böyle acemice yapıldığına şahit olduk. Fotoğrafı verenlerin içinde meclis üyeleri var. Mevzu sorunu çözmek ise niye Başkan Hürriyet’i sorunun çözümü için aramadınız. Sizin derdiniz burada çözüm değil, Hürriyet’in kentteki gücünü nasıl kırarız olmuştur. Ama maalesef bu da elinizde patladı. Siz bunun farkında mısınız onu bilmem.

 

BAŞKAN HÜRRİYET’İN HASSASİYETİ

Ülke genelinde peşpeşe önemli günler yaşadık, bayramlarımızı kutladık. İzmit’te 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladığımız gün, Kadir Gecesi’ni de idrak ettik. İzmit Belediye Başkanı Hürriyet,  Milli Bayramımız olan 19 Mayıs’ın İzmit’te coşkuyla kutlanması için önemli etkinlikler düzenleyerek, Kocaeli’de farkını gösterdi. İzmit’e 19 Mayıs coşkusunu yaşatan Başkan Hürriyet, Kadir Gecesi’ni unutmadı. İzmit Belediyesi sosyal medya hesabından ve Gülümse TV’den canlı yayınla Kuran-ı Kerim Tilaveti gerçekleştirildi, dualar edildi. İzmit’te dini günler, dini ve milli bayramlar unutulmuyor, hepsi için etkinlikler yapılıyor.

Dedik ya takip ediyorlar, takip ederken de hata yapıyorlar unutuyorlar. İzmitliler dini ve milli bayramlarını yaşamaya devam ediyor. Hürriyet unutmuyor, takip edenler unutuyor.

Siz kaybettiniz, İzmit kazanıyor.

 

Siz hep yanlış yaptınız. Millet seçti başkan yaptı, yok sayarcasına hareketler yaptınız. İlk günden nasıl yıpratırız girişimlerinde bulundunuz. Millet hizmet beklerken, siz hizmetin gelmesini engelleyen durumuna düştünüz. Siz kendi hazırladığınız tuzağa düştünüz. Bundan sonrasını daha yakından takip edeceğim. Ve açıkça söylüyorum, hiç bir makama ve kimseye güvenmeden buradan ilan ediyorum. İzmit halkına ve kente hizmetin engellenmesinden yana değil, hizmet getirenden yana olacağımızı ifade ediyorum. Bu kadar net. Bizi izleyenler daha yakından izlesin.

 

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr