Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Sosyal Medyada Sallayan AKP’liler Köye Gelemedi

Sosyal Medyada Sallayan AKP’liler Köye Gelemedi
23 views
08 Aralık 2019 - 14:37

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Fethiye köyünde köy halkı ile birlikte biraraya geldi ve AKP’li Şener İnce’nin attığı iftiraya karşı açıklamalarda bulundu.

AKP’LİLER GELEMEDİLER

Başkan Hürriyet, Fethiye’deki buluşma öncesinde, yalan iddia ile ilgili sözleri olan meclis üyesi varsa öncelikle onları davet ediyorum diyerek çağrıda bulunmuştu. Fethiye köyünde gerçeklerin ortaya konduğu buluşmaya AKP kanadından, sosyal medya üzerinden adeta sallayıp duranlar dahil, meclis üyeleri dahil kimse katılmadı.

KÖY HALKINI RENCİDE ETMİŞTİR

Başkan Hürriyet, Fethiye köyünde yaptığı açıklamada, ‘Önce inanamadık, nasıl olur da halkımıza, bizlere araştırmadan, ne olduğuna bakmadan böyle bir iftira atarlar. Hiçbir iftiraya boyun eğecek değiliz. Hepimiz seçilmiş insanlarız. Seçilmiş insanlar olarak milletimize borcumuz var. Öncelikli borcumuz dürüst olmak., önce adil olmak, önce merhametli olmak, önce vicdanlı olmak. İşte bunların hepsi var olduğunda o zaman imandan bahsedebiliriz. Ama ne yazık ki; geçmişte hocalık da yapmış birisinin fütursuzca düşünmeden, sonuçları neye varacak diye bakmadan köy halkını da rencide edecek şekilde iftira atılması burada yaşayan insanları rencide etmiştir.

CENAZELERİ YILLARDIR ÇAMUR İÇERİSİNDE ÇIKARMIŞLAR

Hürriyet açıklamasının devamında, ‘Biz seçildik. Seçildikten sonra muhtarımız bize gelmişti. Başkanım biz yıllardır hizmet alamıyoruz. Burada istedikleri gibi oy alamadıkları için hizmet yapmıyorlar. Camimizin çevresinde çamur bir alanı var. Yıllardır burada cenazelerimizi çıkartırken çamur için de çok zorlanıyoruz. Sizden ricamız öncelikle caminin etrafına bir el atmanız lazım dedi. Ben de hiç ikiletmeden tabii ki dedim. Başkan Yardımcımı bölgeye gönderdim. Tespitler yapıldı, sağolsunlar fen işleri ekibimiz hızlı şekilde bütün sorunlarını giderdiler. Şu anda üzerinde bulunduğumuz alan daha önce çamurdu. Çalışmaları hızlı tamamladık, diğer eksikliklerin de tamamlanması için çalışıyoruz. Arkasından köy halkı dedi ki; başkanımız biz sizi köyümüzde aramızda görmek istiyoruz. Tamam dedik, buraya geldik. Sağolsun köyün hanımları bizlere çok güzel ikramlarda bulundu.

CAMİ ÇEVRESİ GÜZELLEŞTİRİLDİ

Ardından köy camii içerisindeki eksikleri tespit edelim dedik, onlara da baktık. Camiye girerken, inancımıza uygun şekilde hepimiz ayakkabılarımızı çıkartarak içeriye girdik. Bunu fotoğraflarla videolarla herkese gösterdik. Sonrasın da köy halkı, başkanım şurada hocamızın kaldığı bir yer var. Alt katı harabe şekilde. O alt kat toplantılarımızın yapıldığı yer olması için zemininin yapılması gereken bir yer. Oraya da bir bakalım. Orada da yenileme çalışmasına yardımcı olur musunuz? Dediler. Oraya da gittik. Hatta kapının önünde de sordum, burada ibadet yapıyor musunuz? dedim. Dini konularda çok hassasım. Ayakkabılarımızı çıkaralım mı diye sordum. Yok başkanım biz hepimiz böyle kullanıyoruz. Yıllardır zaten ardiye gibi kullanılıyor dediler. Halkımızla birlikte rahat rahat girdik.

AK PARTİ HALKTAN KOPTU, BURANIN FARKINDA BİLE DEĞİL

Yıllardır Ak Parti halktan o kadar çok koptu ki, halkı o kadar çok ayrıştırdı ki, demek ki uzun bir zamandır buraya gelmemiş, buranın yaşam biçiminin farkında bile değil. Dolayısıyla o fotoğrafı görür görmez hemen atladılar. Vay camiye ayakkabıyla girdiler, Yıllardır ardiye olarak kullanılan biryeri milletin aklıyla alay edercesine, sadece beni değil halkımızı da rencide edici böyle bir paylaşım yaptılar. Ardından Türkiye genelinde bir linç kampanyası. Biz bunun nedenini tabii ki anlıyoruz. Ciddi bir hezeyan var. Çünkü 15 yıl sonra İzmit’i kaybettiler. İzmit’i kaybetmeyi hala hazmedemediler. 7 aylık kısa süreye rağmen başarılı işler yapıyoruz. Devraldığımız boş kasaya rağmen biz 45 Milyon gibi bir borç ödedik hem de vatandaşlarımızın isteklerini hiç geriye çevirmedik.

İL BAŞKANI NEREDE, İLÇE BAŞKANI NEREDE, MECLİS ÜYELERİ NEREDE; GELEMEDİLER

Hani Ak Partili arkadaşları bekliyorum hani nerede bunlar. İl Başkanı nerede, ilçe başkanı nerede, Ak Partili Meclis Üyeleri nerede. Sn. Şener İnce nerede. Köyün yolunu bilmiyorlar. Cesaretleri de yok. Keşke benim gibi cesur siyaset yapabilseler. Şener İnce’nin ve Ak Parti’nin bu insanlara özür borcu var. Bakın milletvekilleri Şamil Tayyar bile önce paylaşım yaptı, sonra sildi. Niye siliyorsun kardeşim. Cesaretin varsa devam etsene iftiralarına. Halkın huzurunda iftira paylaşımları yapan Ak Partililer’i şiddetle kınıyorum.

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, açıklamalarından sonra köy halkıyla birlikte ardiye olarak kullanılan yere ayakkabılarıyla girdiler.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI