DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News
Tek Kocaeli

Suriyeli öğrenciler birlikte kitap okudu

Son Güncelleme :

02 Nisan 2018 - 14:49

/ kez okundu.
Suriyeli öğrenciler birlikte kitap okudu

Kartepe İstasyon İlkokulu’nda öğrenim gören 17’si Suriyeli olmak üzere toplam 35 öğrenci kütüphaneleri ziyaret ederek birlikte kitap okudu.

Kültür ve Turizm ile İçişleri Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü ‘Göç Politikaları Kurulu Kararı’ gereğince Suriyeli göçmenler başta olmak üzere göçmen ve mültecilerin kültürel entegrasyonuna yönelik gerçekleşen, Kocaeli İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü’nce yapılan etkinlikte; Kartepe İstasyon İlkokulu’nda öğrenim gören 17’si Suriyeli olmak üzere toplam 35 öğrenci, İl Halk Kütüphanesi ve Nazmi Oğuz Çocuk Kütüphanesini ziyaret ederek birlikte güzel bir organizasyon imza attılar

ÇOCUK DERGİSİ HEDİYE EDİLDİ

Kütüphane yetkilileri kitabın önemine dikkat çekerek öğrencilerle birlikte kitap okuma gerçekleştirdi. Etkinliğe katılan Suriyeli öğrencilerin neşesi ve heyecanı ise gözlerinden okunuyordu. Proje kapsamında üye yapılan öğrencilere birer çocuk dergisi ile ödünç kitap verildi. Kurum yetkilileri Türkçeyi iyi öğrenme ve düzgün konuşma açısında kitabın çok önemli olduğuna vurgu yaparak projenin önemine dikkat çekti.

YORUM ALANI