DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Tansu Çiller, AKP, CHP ve Akşener’i adeta bombaladı

Son Güncelleme :

13 Mayıs 2022 - 16:50

/ kez okundu.
Tansu Çiller, AKP, CHP ve Akşener’i adeta bombaladı

Bugün Eski Başbakan Tansu Çiller’in Cumhuriyet TV’ye vermiş olduğu özel röportajı izledim. Özellikle şunu belirtmeliyim ki bazı siyasilerin röportajlarını sonuna kadar pek izlemiyorum. Nedendir bilinmez çok sıkıcı olabiliyor.

Tansu Çiller’in konuşmasını ise sonuna kadar izledim. Hani bazıları diyor ya gitsin evinde dolma sarsın yaşı geldi artık torun sevsin vs vs…

Şuanda yaşı gelmiş ve ondan daha yaşlı siyasetçilerin görev başında olduğunu düşünürsek Çiller’in bir çoğundan daha mantıklı konuştuğunu söyleyebilirim.

Siyasete bugün tekrar geri dönse başarılı olabilir mi olamaz mı bilemiyorum. Ama bildiğim bir şey varsa dönerse dönüşü bir çok şeyi değiştirebilir. Röportajında Cumhur ittifakını eleştirdi. Ancak karşısında yer alan Millet İttifakını da eleştirdi. Açıktan muhalefetin kötü olduğunu söyledi. Ki haksızda sayılmaz. Bunu bende söylüyorum AKP’nin en büyük şansı karşısındaki vizyonsuz muhalefet diye.

Gençlerin Türkiye’den gidiyor olmasına da içerledi. Gençler için fırsatlar yaratılmalı şeklinde de ekledi. En önemli söylediği şeyse Başbakanlığı döneminde televizyon kanalı ve gazete kurma imkanı olduğu halde bunu yapmadığını belirtti. Kendisine yandaş medya oluşturmadığını belirtti. Çok büyük haksızlıklar yapıldığını da söylemeyi ihmal etmedi. Koalisyonlar dönemini sert sözlerle eleştirdi. Altılı masayı da eleştirerek her biri farklı görüşte şuan bile anlaşamıyorlar ileride anlaşmaları zor diye de ekledi.

Ve en önemlisi Millet ittifakı aynaya bakacak olsa Cumhur ittifakının kalıntılarını görür diye de rest çekti.

Babacan ve Davutoğlu’nu kast ediyor..

En büyük eleştirisi ise Meral Akşener’e oldu.

Akşener’in AKP kurulurken AKP’lilerle ele ele kol kola olduğunu sonrasında ise görüş değiştirerek MHP’ye geçtiğini ardından da MHP’den ayrılarak CHP’ye yakınlaştığını ve Merkez sağ olmak içinde İyi Parti içerisindeki Milliyetçi isimleri görevden aldığını belirterek çok ağır sözlerle yüklendi.

Yavuz Ağıralioğlu’nun görevden alınmasını hatırlattı. Kimdi Yavuz bey? Kılıçdaroğlu’nu ağır sözlerle eleştiren ve HDP’ye de karşı olan bir isimdi..

Tansu Çiller, Merkez Sağ’ın içerisinde de milliyetçilik olduğunu sözlerine ekleyerek AKP tabanından bu şekilde davranarak İyi Parti’nin açıkça oy alamayacağını ima etti. Ki haksızda sayılmaz. Bugün AKP tabanındaki kararsız ve kopmakta olan bir kitlenin CHP ile hareket eden bir partiye oy vermesi imkansız. Bu yüzden İyi Parti belki yüzde 25 oy potansiyelini yakalayabilecekken o patlamayı yapamadı.

Yeniden Refah Partisi şimdilerde hiç bir ittifakta yer almadığı için örneğin üye sayısını 300 bine çıkarmış durumda.. Belki oda Millet İttifakı çatısı altında hareket etse tıpkı Deva ve Gelecek partileri gibi üye sayıları beklenenin çok çok altında olabilirdi. 

Tansu Çiller’in söyledikleri bununla sınırlı değil elbette.

Bir şeyi daha söyledi.. Merkez Sağ olmadığı gibi Merkez Solda yok dedi…Ekmeleddin İhsanoğlu’nun CHP tarafından aday gösterilmesini de sol tabana yapılmış bir ihanet olduğundan söz etti. Abdullah Gül’ün aday olması için zamanında verilen uğraşa da çok ağır sözlerle yüklendi..

Siyasete girecek mi girmeyecek mi bu hala açık uçlu  bir soru… Ama konuşmaya devam edeceğini…

Yakında sosyal medyada da olacağını , Her şeyin farkında olduğunu. Ve Türkiye için işlerin hiçte yolunda gitmediği bir ortam olduğu için daha çok sahada olacağının işaretlerini verdi. Koltuk derdi de olmadığını belirten Çiller hem iktidarı hem muhalefeti 1 saatlik röportajda çok ağır sözlerle bombaladı.. Görülen o ki yakında Çiller adından daha çok söz ettirecek.

SADIK ŞİMŞEK

KAYNAK:ULUSALPOST

YORUM ALANI