Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Üçüncü Modern Durak Umuttepe’ye

Üçüncü Modern Durak Umuttepe’ye
14 views
27 Aralık 2018 - 12:48

Büyükşehir, Umuttepe Yerleşkesi B Kapısına da kapalı modern durak inşa etti.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı’nca yürütülen hizmetler kapsamında vatandaşlarımızın konforlu ve güvenli yolculuk yapabilmesi amacıyla her gün gelişen ölçüdeki hizmetlerine bir yenisi daha ekleniyor.

KLİMALI VE WİFİ İSTASYONLU DURAKLAR

Durak hizmetleri kapsamında 2017 yılında Kocaeli Üniversitesi Umuttepe yerleşkesinin bulunduğu yerde Türkiye’deki modern belediyecilik anlayışına öncülük edecek bir proje hayata geçirildi. 36 metre uzunluğunda, cep telefonları ve tabletler için ücretsiz şarj noktası ve ücretsiz Wİ-Fİ istasyonu, kent kart yükleme noktaları, otobüslerin saat ve güzergâhlarını belirten yolcu bilgilendirme ekranları, engelliler için akülü sandalye şarj ünitesi de bulunan klimalı kapalı durak hizmete sunuldu.

ALİKAHYA’YA MODERN DURAK

Vatandaşlarımızın memnuniyet ve talepleri doğrultusunda modern kapalı durakların çoğaltılması amacıyla Kocaeli genelinde benzer özellikler taşıyan yerler tespit edilerek aynı özelliklere sahip durakların yapılmasına devam ediliyor. Kapalı modern durakların ikincisi Alikahya’da bulunan İzmit Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi önüne yapılarak geçtiğimiz hafta faaliyete alınmıştı.

UMUTTEPE’YE 2. KAPALI DURAK

KOÜ öğrencilerinin giriş çıkışlarında kullandığı yoğun kapılardan birisi de KOÜ Umuttepe B Kapısı. Yine benzer özelliklere sahip olan klimalı, yolcu bilgilendirme ekranlı, oturma grupları bulunan otomatik kapılı, modern kapalı duraklardan üçüncüsü bu bölgeye kuruldu. Umuttepe’nin mevsimsel şartları da düşünülerek Umuttepe B Kapısı önüne yapılan Modern Kapalı Durak öğrencilere dört mevsim rahatlık ve güven sağlayacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi modern kapalı durak hizmetlerinin sayısı artarak devam edecek.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI