DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Uluslararası Fuara Kocaeli’den De Katılım Olacak

Son Güncelleme :

21 Mart 2018 - 0:38

/ kez okundu.
Uluslararası Fuara Kocaeli’den De Katılım Olacak

22 -25 Mart arasında üçüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Travelexpo Ankara Fuarına Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerini temsilen İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) koordinasyonunda katılım sağlıyor. Sektör profesyonellerinin yer aldığı fuarda MARKA ve İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri 85m2’lik stantta sektörle buluşacak.

Doğu Marmara Bölgesi’nde yer alan turistik destinasyonların tanıtımı, turizm yatırımcılarının bölgeye çekilmesi ve işbirliklerinin geliştirilmesi bakımlarından söz konusu fuara katılım önemseniyor

uTanıtımda İşbirliği Etkiyi Arttırıyor

Tanıtıma ayrılan kaynakların verimli ve etkin kullanılması ve Türkiye Turizm Stratejisi hedeflerinden olan bölgesel tanıtımın sağlanmasına yönelik olarak bölge bazlı katılıma önem verilmesi doğrultusunda işbirliği sürüyor. Her il, Kültür ve Turizm Müdürlükleri koordinasyonunda turizmde öncelikli tüm ilçe ve beldeleri kapsayacak şekilde, bölgesel destinasyonun sloganı olan 4 Mevsim Turizm teması doğrultusunda katılım sağlayarak barındırdığı tüm turizm değerleri ve turizm profesyonellerini fuara taşıyor.

Doğu Marmara’da 4 Mevsim Turizm

Dünya genelinde son yıllarda turizmin kitle turizminden, bir başka deyişle deniz-kum-güneş turizminden alternatif turizm türlerine yönelik talepte artış göze çarpıyor. Bu turizm türlerinin başında da kültür turizmi, termal turizm ve doğa turizmi geliyor. Bu türlerin büyük potansiyele sahip olduğu Doğu Marmara Bölgesi, ayrıca günübirlik ve gastronomi turizmi ile kış turizmine yönelik altyapısıyla da öne çıkıyor.

Turizm Yatırımcılarına Destek

MARKA, bölge kalkınmasında faydalı olacak yatırımların süreçlerinin tek elden takibini illerde kurulmuş olan Yatırım Destek Ofisleri ile gerçekleştiriyor. Bu ofisler yatırımların hayata geçmesi aşamasında turizm yatırımcılarının yanındalar ve tamamen ücretsiz faaliyet gerçekleştiriyorlar. Bölgedeki turizm yatırım olanakları da fuar süresince MARKA standında ilgilenenlere aktarılacak.

YORUM ALANI