Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Yangın Söndürme Tüpleri Üzerinden Dolandırdılar

Yangın Söndürme Tüpleri Üzerinden Dolandırdılar
81 views
27 Ekim 2020 - 16:57
İzmit’te faaliyetlerini uzun yıllardan beri sürdüren Öz-Jet Yangın söndürme hizmetlerinin ismini kullanan dolandırıcılar esnafı mağdur ediyor.
Resmi belgede sahtecilik ve güveni kötüye kullanma şikayetleri üzerine son günlerde artan şikayetler üzerine harekete geçen Öz-Jet Yangın Söndürme firması polis merkezi tarafından aranıldı. Telefon üzerine emniyete giden firma sahibi durumu öğrenince şok oldu. Derince ilçesinin Çenedağ Mahallesi’nden gelen ihbar üzerine harekete geçildi. Firma; sahte fatura kesen dolandırıcılardan davacı ve şikayetçi oldu.
BİZ TÜPLERİ TALEP ÜZERİNE DEĞİŞTİRİRİZ
Olayla ilgili bilgileri aktaran firma sahibi, Sabri Atmaca “Derince Çenedağ Mahallesi’nde bulunan bir iş yerine bu şahıslar gitmiş ve bize aite olan Öz-Jet Yangın Söndürme’den geldiğini söyleyerek, şirket adına tüpleri değiştireceğini söylemiş. İş yeri sahibini kandırmış ve sahte fatura kesmiş ve parayı almış. Bizim hiçbir zaman böyle bir uygulamamız olmadı. Biz yangın tüplerini talep üzerine değiştiririz. Bahse konu iş yerine giden şahıs, şirketimizin adına fatura düzenlemiş, sahte makbuz bastırmış. Adımıza sahte fatura kesen dolandırıcılardan davacı ve şikayetçi olduk” ifadelerine yer verdi.
SON GÜNLERDE ARTAN ŞİKAYETLER ÜZERİNE…
Artan dolandırıcılık olaylarının üzerine açıklama yapan Öz-Jet Yangın Söndürme;
“Kocaeli’de siz değerli hemşehrilerimize 1990 yılından beri yangın sektöründe hizmet etmeyi bir görev bildik. Son günlerde aldığımız yoğun şikayetler üzerine araştırma yaptık ve firmamız adına bazı kişi ve kişilerin piyasada gayri ciddi işler yaptığını üzülerek öğrenmiş bulunduk. Bu tür şahısların yaptığı işlemden firmamız sorumlu değildir. Bu tür şahıs ve ya gruplar adına yetkili mercilere şikayette bulunduk. Tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI