Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Esnaf Dernekleri Çalıştayda Buluştu; İşte Talepleri

Esnaf Dernekleri Çalıştayda Buluştu; İşte Talepleri
35 views
05 Mart 2021 - 13:40

Kocaeli Kafe Restoran İşletmecileri Derneği(KOKRİD) ile 8 dernek ve platform, koronavirüs sürecinde ağır yara alan işletmelerin akıbetini görüşmek adına Bursa’da gerçekleşen çalıştayda bir araya geldi.

Bursa Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleşen çalıştaya KOKRİD’in dışında Nilüfer Kent Konseyi, Beyoğlu Eğlence Yerleri Derneği, Kadıköy Esnaf Derneği, Beşiktaş Esnafları Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Avcılar Kafe Bar İşletmecileri Derneği, Ankara Kafe Bar Restoran Çalışanları ve İşletmecileri Dayanışma Derneği, Muğla Esnafları Birlik ve Dayanışma Platformu, Akdeniz Çukurova Eğlence Yerleri Derneği katıldı.

Esnafların istekleri şu şekilde;

Biz işletmeler olarak daha fazla borç stoğu biriktirmek istemiyoruz. İşletmelerimizi tekrar açabilmek için acilen cansuyu niteliğinde hibe desteği istiyoruz.

Nisan ayında ilk pandemi döneminde aldığımız kredilerin en az iki yıl ödemesiz ve aynı faiz oranları ile yeniden yapılandırılmasını istiyoruz.

Kapalı veya faaliyetleri kısıtlanan işletmelerin kiralarının kamu-kiralayan ve kiracı arasında eşit olarak bölünmesi sureti ile çözülmesini istiyoruz.

Kamu alacaklarının yapılandırılmasının pandemi döneminin bitimine kadar uzatılmasını, sektörümüze ait yapılandırma ödemelerinin ise 2022 tarihinden itibaren başlamasını istiyoruz.

Kapanan ya da faaliyetleri kısıtlanan işyerlerimizde çalışanların kısa çalışma ödeneklerinin uzatılmasını ve asgari ücret düzeyine çekilmesini, ayrıca ücretsiz izin kapsamında olanlara yapılan desteklerin aynı oranda artırılmasını istiyoruz.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Morlimon  Mor limon  Morlimontr