Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Esnafa Destek Geliyor; İşte Detaylar

Esnafa Destek Geliyor; İşte Detaylar
160 views
24 Ocak 2021 - 17:05

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel  Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle  sıkıntılı bir süreçten geçen esnaf ve sanatkarların sorunlarını Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’a aktardı.

Sunduğu dosya içeriği hakkında bilgi veren Palandöken, salgın  nedeniyle işleri ve/veya işletmesi zarar görenlerin, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi  ve Kefalet Kooperatifleri aracılığı ile kullandıkları ve ödeyemedikleri kredi  taksitlerinin bir yıl süre ile faizsiz ertelenmesini, kredi kullanamayan esnaf ve  sanatkarlara da en az 1 yıl ödemesiz faizsiz kredi desteği sağlanmasını talep  ettiklerini belirtti.
Palandöken, dosyadaki diğer maddeleri şöyle sıraladı:
Esnaf ve sanatkarlarımıza sağlanan doğrudan nakit ve kira desteği  kapsamı genişletilerek devam ettirilmelidir.
Sosyal güvenlik prim ödemeleri ile vergi, elektrik, su, doğalgaz  fatura bedelleri bir yıl süre ile faizsiz ertelenmelidir. Kısıtlamalar nedeniyle faaliyetleri durdurulan kahvehane,  kıraathane, internet, kafe, kır bahçesi, elektronik oyun  salonları, bilardo  salonları ve halı saha işletmecileri ile hizmetleri yalnızca paket servisi ile  sınırlandırılan restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi işletmelere  müşteriler için HES kodu zorunluluğu getirilerek faaliyetlerinin başlamasına  olanak sağlanmalıdır.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Morlimon  Mor limon  Morlimontr