Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Nihayet Açıldı; Kafe İşletmecisi Bakın Neler Dedi

Nihayet Açıldı; Kafe İşletmecisi Bakın Neler Dedi
143 views
02 Mart 2021 - 14:35

Koronavirüs salgını nedeniyle bir açılıp bir kapanan, uzun bir süreden bu yana ise kapalı olan kafe ve restoranlar, önceki akşam gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni kontrollü normalleşme kararları ile yeniden açıldı. 

Vaka oranına göre, yüksek riskli iller arasında olan Kocaeli’nde, alınan karar ile birlikte Kafe ve Restoranlar sabah saatlerinde faaliyetlerine kurallara uygun olarak yeniden başladı. Kocaeli’nde kafe işleten Duygu Tosun ile Ali Tosun, ” Pandemi, bütün dünyada olduğu gibi bizi de çok etkiledi.  Ülkemiz tedbirler ile bu dönemi diğer ülkelerden daha iyi yönetti.  Zor bir süreç geçirdik.  1 yıla yakındır kapalıydık.  Her şeye rağmen devletimizin desteği ile bu sürecin üstesinden gelmeye çalıştık.  Kontrollü normalleşme ile yeniden açılmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Tedbirlere ve kısıtlamalara uyalım ki 2021 sonunda bu pandemiyi anlatırız. Hem mutlu hem de yarından umutluyuz” dedi.

Yeniden bir mekanda oturarak bir şeyler yiyip içmenin mutluluğunu yaşayan müşteriler  Miray Baklacı, ” Sabah işe giderken,  yada  öğlen bir yerde oturmayı   sıcak bir şeyler yiyip içmeyi özlemiştik. İnşallah bu hep böyle devam eder ve daha güzel günler görürüz” dedi. Tarcan Bilir ise ” Pandemi nedeniyle sosyal hayat bitti.  Bir yerde oturmak bir şeyler yiyip içmeyi özlemişiz.   Dilerim daha iyi günler görür her türlü kısıtlama ve tedbirlerden bir an kurtulur ve sağlıklı günler görürüz” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr